Varnsdorf Přípravná utkání, přát.

FK Varnsdorf

2
0

Látalův celek v prvním přípravném zápase nového roku podlehl ve Varnsdorfu místnímu druholigovému celku 0:2.

Látalovi svěřenci od začátku přípravy hltají dvoufázové tréninky. Na umělé trávě ve Varnsdorfu nastoupil náš tým s mladíky v sestavě. Po deseti minutách hry Houska vyslal do zakončení Gašiho, který se vyhnul kličkou i brankáři a z úhlu zakončil, jenže míč u tyče stačil jeden z dobíhajících hráčů soupeře vykopnout do bezpečí. O chvíli později Gaši pěkným centrem našel na malém vápně Polidara, který svou hlavičku nasměroval přesně do náruče gólmana. Zahrozili ale i domácí, Gembický z lajny našel ve vápně Hodeka, který v tutovce přestřelil naše břevno. Šest minut před koncem první půle nařídil rozhodčí penaltu za údajné stažení domácí hráče a Hodek nabídnutý pokutový kop bezpečně proměnil ve varnsdorfské vedení. Srovnat záhy odmítl Krulich skákavou střelou, po které míč přeletěl břevno.

Druhý poločas Jablonec prostřídal sestavu. V zajímavé pozici se brzy ocitl v soupeřově šestnáctce Pleštil, jenže odražený míč napálil z 10 metrů nad branku soupeře. Varnsdorfští byli čím dál nebezpečnější a začali si vytvářet dobré příležitosti. Krásným slalomem naší obranou se prezentoval domácí Dufek, to ale Jablonečtí ještě přežili. V 71. minutě ztratil míč stoper Martinec, Stránský bleskurychle přihrál Dufkovi a ten přesnou střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 2:0 pro Varnsdorf.

Jablonec se nemohl dostat do tempa a šancí si vytvořil už jen jako šafránu. Táhlou střelou mimo tyče se prezentoval Chramosta. Když už se Drchal zbavil ve vápně gólmana a přihrál Chramostovi, tak míč neprošel do branky skrz těla bránících hráčů Varnsdorfu.

Z výsledku i předvedené hry neměl příliš radosti náš lodivod Radoslav Látal. „Byl to takový typický první přípravný zápas. Hodně trénujeme, ale na to se nechceme vymlouvat. Šanci dnes dostalo poměrně dost hráčů i z B-týmu. Chceme si ty hráče oťukat, než odjedeme do Turecka, každý se může ukázat. První poločas byl z naší strany ještě tak nějak v pořádku, ale druhá půlka byla hrozná, z naší strany skoro tragédie, nebylo to vůbec dobré. Šli jsme do toho zápasu v plném zatížení a neberu teď úplně jaký je konečný výsledek. Trénujeme stále dvoufázově, chápu únavu, ale ligoví fotbalisté si s tímhle musí umět poradit. Potřebujeme něco natrénovat, liga začíná brzy a prostoru moc na to naběhání není,“ uvedl po zápase náš kouč.

Jablonec odehraje další přípravné utkání v sobotu 13. ledna od 12 hodin v polské Jeleni Goře.