Lubin Přípravná utkání, přát.

Zaglebie Lubin

0
1

Týden před startem nového ligového ročníku odehrál Jablonec poslední přípravné utkání. V Polsku porazil Zaglebii Lubin gólem Náprstka ze závěru zápasu.

Náš tým odehrál generálku na blížící se start FORTUNA:LIGY na půdě devátého týmu polské Ekstraklasy. Hrálo se za zavřenými dveřmi hlavním stadionu Zaglebie v Lubinu za úmorného vedra.

I v nadprůměrném teple se ale oba týmy prezentovaly poměrně svižným fotbalem. Trenér Látal dal během zápasu příležitost celému kádru, který za hranice přivezl.

Jablonec byl nebezpečnější už během první pětačtyřicetiminutovky. Po centrovaném balonu mířil hlavou vedle domácí tyče Drchal. Brankář Zaglebie Dioudis si před půlhodinou hry poradil i se štiplavým pokusem Kratochvíla, který stačil strážce svatyně vyrazit na roh. Jablonecká obrana stála na pevných základech a soupeře během prvního poločasu do zakončení prakticky nepustila.

Brzy po změně stran mohl náš tým znovu otevřít skore, do otevřené obrany pronikl Drchal, na malém vápně našel zcela volného Alegueho, ten ale zblízka otřel míč jen o břevno Lubinu! Prakticky z protiútoku zapomněli naši hráči zajistit kraj hřiště a do tutovky se posléze dostal Chodyna, jeho zakončení ale Hanuš dokázal vytěsnit nohou mimo své tyče!

V permanenci byl ale více polský brankář, ten zlikvidoval Drchalův nájezd a poradil si i s tvrdým zakončením Chramosty. Zanedlouho se hnal na zteč útočník Drchal, tentokrát byl rozhozen v šestnáctce obránci, ale penalty se Jablonečtí dožadovali marně. Po rohovém kopu se do odraženého míče krásně opřel z voleje Kratochvíl, ale mířil jen na tribunu hezké polské arény. Těsně před koncem pálil znovu do břevna Alegue.

Dvě minuty před koncem se už ale Jablonečtí zasloužené branky dočkali, pěknou střelou k tyči se o ní postaral Náprstek a vystřelil Jablonci výhru v generálce 1:0.