Lienz Přípravná utkání, přát.

Al-Shabab Club

1
1

Remízou 1:1 se saudskoarabským týmem Al-Shabab zakončil Jablonec desetidenní herní soustředění v Itálii. Hrálo se za velkého vedra, Jablonec vedl gólem Tekijaškiho, soupeř srovnal z přímého kopu v samém závěru zápasu.

Čtvrtý tým saudskoarabské ligy má ve svém kádru řadu vynikajících fotbalistů v čele se zkušeným kapitánem Benegou. V jeho dresu kromě něj vynikají například ofenzivně laděný Guanca či středopolař Cuellar.

Jablonec začal poslední italský test dobře a v úvodní desetiminutovce si vytvořil tři zajímavé příležitosti k zakončení. Nejdříve se za obranu soupeře dostal Pleštil, ale z úhlu nebyl přesný, míč netrefil ani skluzující Drchal. Jen o chvíli později mířil mezi tyče Hurtado, ale balon vytěsnil mimo branku skluzující Altambakti. Hrálo se ve velkém vedru a tak rozhodčí přerušoval přípravný zápas pauzami na doplnění tekutin. Po jedné z nich pálil Drchal, ale brankáře Kima Seunggyuma nepřekonal. Na opačné straně si navedl míč před naše vápno Jaber, jabloneckou branku ale vysoko přestřelil.

Soupeř o poločase prostřídal, to Jablonec posílal na plac střídající hráče až s přibývajícími minutami druhé půle. Do vedení mohl jít Shabab, nejdříve obrana stačila zablokovat dobré zakončení Cuellara. V 66. minutě pak prudká rána jednoho hráčů ze střední vzdálenosti skončila na boční síti Hanušovy branky! O šest minut později se ale radoval z branky náš tým, Považanec poslal do vápna soupeře pěkný centr, který hlavou umístil k tyči srbský obránce Nemanja Tekijaški – 0:1!

Jablonec mohl své vedení i pojistit, jenže střídající hráči selhali v zakončení. Nejdříve to zkoušel útočník Chramosta zajímavou střelou přes hlavu, které scházela jen lepší přesnost. V 84. minutě Chramosta uvolnil do samostatného nájezdu na brankáře střídajícího Schöna, jenže toho vychytal soupeřův gólman! Trest přišel v samém závěru, kdy si naše obrana nepohlídala po standardní situaci náběh vysokého Al Rubaie, který hlavou pod břevno nezadržitelně vyrovnal na konečných 1:1.

Našeho kouče Radoslava Látala mrzel inkasovaný gól v samém závěru zápasu. „Vedli jsme a měli jsme tam dvě šance, kdy jsme ten výsledek už mohli definitivně rozhodnout. Bohužel jsme po standardce gól dostali. Po vystřídání jsme už vzadu nebyli v takové velikosti, chyběl nám tam vzrost. Nechtěli jsme hrát jen na výsledek, je to pořád jen příprava. Hráli jsme otevřený fotbal a dostali branku. Hráli jsme ale s kvalitním mužstvem, který v zápase prostřídal dvě jedenáctky. Pro nás to byl zde poslední zápas. Hráči už toho měli po desetidenním soustředění docela dost bez volna. V druhém poločase to už bylo na některých hráčích vidět,“ konstatoval nový jablonecký kouč, který si končící soustředění v Itálii pochvaloval. „Hodnotím ho velmi pozitivně a jsem s ním maximálně spokojený. Splnili jsme a natrénovali to, co jsme chtěli. Herní činnosti už se nám tam začínají projevovat,“ dodal Látal. Jablonecký tým se nyní vrací zpět domů.