Střelnice FORTUNA:LIGA, 29. kolo

FK Jablonec

0
0

FC Zlín

Po Olomouci Jablonec nedokázal využít přesilovku ani proti Zlínu. Ten dohrával na Střelnici 53. minut bez vyloučeného Pidra. Branky se diváci na Střelnici nedočkali.

Do jablonecké sestavy se po dlouhém disciplinárním trestu vrátil stoper Hurtado, zpět byl i Martinec, uzdravili se Kratochvíl i druhý stoper Tekijaški. Naopak pro žluté karty nebyl tentokrát k dispozici Alegue.

Na Střelnici se vrátila zima a chladnému počasí s přeháňkami odpovídala i slabá návštěva 1200 diváků. Ti si na první šanci zápasu museli počkat až do 15. minuty, když si Chramostovu prudkou přihrávku do vápna ztečoval na vlastního brankáře Černín. Stejný hráč soupeře zahrál jen o chvíli později ve vápně rukou, ale penalta se nepískala. Zlín poprvé zahrozil ve 27. minutě, Černínovu střelu ale zablokoval stoper Tekijaški. Ve 37. minutě fauloval podruhé za žlutou kartu zlínský Pidro a rozhodčí Všetečka ho poslal předčasně do sprch. Přesilovku mohl Jablonec zúročit bleskově, jenže tvrdou střelu Hurtada k tyči brankář Dostál dokázal vyrazit na roh! Z územní převahy Jablonec do poločasu více vytěžit nedokázal.

Do druhého poločasu nepustily zdravotní problémy Tekijaškiho, kterého nahradil Štěpánek. Po pěti minutách hry mohl oslabený Zlín dokonce udeřit, když Hurtado dal delší přihrávku Štěpánkovi než bylo třeba, ale slibnou střeleckou pozici poté nevyužil Schánělec i díky dobrému obrannému zákroku Polidara. Jablonci scházelo zakončení, výjimečně se o něj pokusil ze střední vzdálenosti Tchanturishvili, ale trefil jen sedačky v horních řadách jižní tribuny. Jablonci se nedařilo podle představ, na hřišti nebyla prakticky vidět převaha jednoho muže v poli. Centrované balony do zlínského vápna bez problémů stahoval pozorný Dostál a z tribun se začínal ozýval nesmělý pískot.

V 77. minutě konečně vystřelil na branku Polidar a zlínský gólman se pořádně zapotil proti jeho střele. Pět minut před koncem vypadl přetažený centr brankáři Dostálovi a před Polidarem se zjevila opuštěná branka, jenže jablonecký hráč z první branku netrefil!

Zlín si tak v deseti nakonec z Jablonce odvezl cenný bod za bezbrankovou remízu.


Sdílet článek

FK Jablonec

B 1 Hanuš
O 2 Hurtado
O 22 Martinec yellow card
O 21 Polidar
O 4 Tekijaški down
Z 77 Čanturišvili
Z 95 Černák
Z 26 Hollý down
Z 3 Hübschman down
Z 17 Kratochvíl
U 19 Chramosta down

Náhradníci

B 28 Fendrich
O 34 Karban
O 14 Souček
O 5 Štěpánek up
Z 36 Gaši
Z 8 Houska
U 10 Kanakimana up
U 11 Náprstek up
U 32 Velich up

FC Zlín

B 17 Dostál
O 31 Bartošák
O 14 Cedidla
O 24 Černín yellow card
O 44 Holík down
O 4 Pidro yellow card
Z 21 Bužek
Z 6 Didiba
Z 8 González down
Z 68 Janetzký
U 36 Schánělec down

Náhradníci

B 1 Rakovan
O 3 Čelůstka
O 28 Kolář
O 2 Simerský
Z 11 Natčkebija
Z 80 Nombil
Z 7 Reiter
Z 10 Slončík
U 15 Fantiš up
U 99 Ikugar up
U 77 Vukadinovič up
69%

Držení míče

31%
10/2

Střely / Na branku

2/0
102

Vyhrané souboje

79
9

Fauly

18