Ďolíček FORTUNA:LIGA, 26. kolo

Bohemians Praha 1905

2
0

Duel tabulkových sousedů a nevíce remizujících týmů ligy vyzněl ve prospěch Bohemians 1905. Klokani rozhodli o své výhře už v prvním poločase góly Berana a Hůlky, Jablonec vyšel poprvé na jaře gólově naprázdno.

Po reprezentační pauze neměl kouč Látal k dispozici kromě disciplinárně potrestaného stopera Hurtada i další řadu hráčů. Ze zdravotních důvodů nebyli k dispozici nově ani Nebyla, Černák a Krulich, dále chyběli i Pleštil, Polidar či Náprstek. Od prvních minut tak dostal v Ďolíčku prostor například Beny Kanakimana.

Na první zakončení se čekalo šest minut, po centru Benyho zprava však hlavičkoval náš útočník Drchal vedle domácí svatyně. Za dalších šest minut zahrozili i domácí, Prekop prošel do vápně přes Filipa Součka, pod sebou hledal Hálu, jeho střelu však stačil včas zablokovat stoper Tekijaški! Jen o chvíli později si poradil s hlavičkou Křapky na brankové čáře gólman Hanuš. Na opačné straně hřiště připravil Kratochvíl míč k zakončení proti noze Tchanturishviliho, ten ale vysoko přestřelil i tribunu za brankou. Za hlavy se záhy drželi domácí příznivci znovu, to když Hanuš špatně rozehrál, Beran toho využil a hledal Hálu, ale adresoval mu nepřesnou přihrávku, kterou domácí fotbalista v pádu nasměroval vedle. Ve 22. minutě už Ďolíček propukl v jásot, Beran si před naším vápnem posunul balon, napřáhl a pěkným gólem do horního růžku nedal Hanušovi šanci – 1:0.

O tři minuty později mohlo být srovnáno, Hollý se zasekávačkou v soupeřově vápně dostal až před samotného brankáře Valeše, jenže napálil jen jeho tělo! Jablonci se snažil o vyrovnání, ale Hollý v dobré pozici místo zakončení zkoušel vylepšit palebnou pozici pro Drchala a z dobrého brejku nakonec nebylo nic. Hlavička stopera Tekijaškiho po rohovém kopu zase skončila těsně nad břevnem.

A tak pět minut před poločasovou pauzou domácí udeřili podruhé. Po rohovém kopu Kovaříka hlavičkoval osamocený kapitán Hůlka a zvýšil na poločasových 2:0.

Do druhé půle trenér Látal vystřídal Chramostu za Housku. Jablonec byl sice více na míči, ale směrem dopředu naprosto bezzubý. Domácím stačilo spoléhat na brejky. Jeden takový táhl Hála v 62. minutě, zasekávačkou se zbavil i stopera Filipa Součka, ale Hanuš skvělým zákrokem podržel naše barvy!

Rozhodčí Černý rozdával v průběhu zápasu jednu žlutou kartu za druhou, penaltu si na něm nevymodlil ani Shejbal a emoce se v Ďolíčku čtvrt hodiny před koncem daly doslova krájet. Bohemka musela poté vystřídat brankáře Valeše, který se zranil při běžném zákroku. Nováčka v domácí svatyni Soukupa prověřil až pět minut před koncem Martinec, ale střelou mezi nohy střídajícího brankáře nepokořil.

Pražané se díky výhře 2:0 dostali před Jablonec a vystřídali ho na desáté příčce ligové tabulky. Jablonec vyšel poprvé na jaře gólově naprázdno a proto si z Vršovic body neodvezl.