Doosan Aréna FORTUNA:LIGA, 11. kolo

FC Viktoria Plzeň

3
2

Zápas plný zvratů odehrál Jablonec na půdě favorizované Plzně. Za Jablonec se opět trefili útočníci Krulich s Chramostou, jenže ani to nakonec nestačilo. Jablonec podlehl Plzni 2:3.

Trenér Látal ponechal totožnou základní jedenáctku, které v minulém kole po dobrém výkonu porazila Slovácko. Ze zdravotních důvodů dále chyběli na soupisce Černák, Pleštil, oba Součkové a Náprstek.

Jablonec začal dobře a zahrozil hned ve druhé minutě po rohovém kopu Tchanturishviliho, míč tečoval na bránu Kratochvíl, brankář Staněk ho stačil vyrazit, dorážku z dobré pozice pak napálil stoper Tekijaški na tribunu Doosan arény.

Po čtvrthodině hry poprvé zasahoval i náš gólman Hanuš, který s problémy nadvakrát likvidoval štiplavý pokus Šulce u tyče. V 21. minutě však po rohovém kopu Plzně Štěpánek ve snaze odkopnout míč kopl zezadu do Traoreho a sudí Berka ukázal na penaltový puntík. Pokutový kop pak bez problémů proměnil Jirka a poslal Viktorii do vedení 1:0.

Jablonec měl náznak šance, jenže Chramosta v těžké pozici vysoko překopl. Na opačné straně hřiště váhal s rozehrávkou náš gólman Hanuš a měl štěstí, že presující Západočeši nevytěžili z této situace víc. Vzápětí si Chramosta skvěle doběhl a zpracoval v rychlosti dlouhý balon za obranu, přihrál Štěpánkovi, který ideální moment k zakončení prováhal, přesto stihl poslat k penaltovému puntíku přízemní míč, který si zpracoval útočník Krulich a srovnal na 1:1!

O tři minuty později skvěle přečetl hru ve středu hřiště Martinec, vystoupil s míčem a přihrál do běhu Chramostovi, ten parádní střelou přes gólmana do horního prostoru branky obrátil stav na 1:2!

Vzápětí pálil z dálky k tyči Šulc, ale stoper Hurtado hlavou vyrazil míč do bezpečí. Ve 38. minutě kopali domácí standardní situaci, Mosquera míč parádně zakroutil míč do šibenice jablonecké branky a srovnal na 2:2!

Záhy se po zaváhání jablonecké obrany mezi našimi stopery prosmýkl útočník Vydra, ale jeho samostatný nájezd bravurně zneškodnil brankář Hanuš! Ve 43. minutě strčil ve vápně Durosinmi bez balonu do Martince, rozhodčí Berka si tohoto přestupku nevšiml a Vydra brzy potom dorazil do sítě míč po přihrávce Traoreho. Branku Viktorie však sudí Berka zrušil po kontrole u VAR a tak se po zajímavém průběhu odcházelo do kabin za stavu 2:2.

Jenže Jablonec vůbec nezachytil nástup do druhého poločasu, v desáté vteřině druhého dějství Durosinmi hlavou sklepl míč Vydrovi, který přesnou střelou k tyči tentokrát už poslal Viktorii do vedení 3:2!

V 66. minutě napálil z voleje Durosinmi záda bránícího Štěpánka. Jablonec nerezignoval a zkoušel něco vymyslet i směrem dopředu. Polidar ale pálil zbytečně ukvapeně a nepřesně, ač měl v dobrém náběhu Chramostu. Přes bránící hráče neprošlo zakončení Štěpánka ani Tchanturishviliho.

V 73. minutě došlo na hranici domácího vápna ke zranění brankáře Staňka po kontaktu se střídajícím útočníkem Drchalem. Stadionem zavládlo ticho, když se plzeňský brankář vůbec nehýbal. Staněk byl po ošetření odvezen do nemocnice. Doufejme, že brankář Plzně bude v pořádku.

Domácí se z nehezkého momentu oklepali. Devět minut před koncem mohl jejich vedení pojistit střídající Chorý, který centrovaný balon prsy sklepl těsně mimo naši tyčku! Neprosadil se ani Šulc, který zblízka nadvakrát neprostřelil Hanuše. Domácí se drželi za hlavu znovu v 88. minutě, Jirka našel ve vápně zcela volného Durosinmiho, který neuvěřitelně minul odkrytou branku!Vzápětí hasil další požár v jabloneckém vápně brnakář Hanuš, který zmařil šanci opět Durosinmiho.

Plzeň se nakonec radovala z těsného vítězství 3:2 i proto, že v osmé minutě nastavení přestřelil zblízka domácí břevno stoper Tekijaški!