Střelnice FORTUNA:LIGA, 8. kolo

1
1

FC Slovan Liberec

Ani na osmý pokus se Jablonečtí vítězství nedočkali. V 61. derby Slovan brzy vedl na Střelnici díky gólu Tupty z penalty, za Jablonec srovnával v druhé půli stoper Tekijaški na konečných 1:1.

Takřka letní počasí provázelo na Střelnici prestižní rivalský souboj. Jablonec čekající na první výhru v sezony vyrukoval proti svému soupeři s dvěma útočníky Chrmostou a Drchalem.

Hned v úvodní minutě se však zapotil jablonecký brankář Hanuš, když dokázal vytěsnit mimo své tyče křížnou střelu Doumbii. Od třetí minuty se dlouho nehrálo, když sudí Berka zkoumal u videa zákrok, kterým Tchanturishvili zahrál rukou po centru Preislera a po dlouhém zkoumání byl nařízen pokutový kop. Tupta se z nařízené penalty nemýlil a vystřelil Slovanu na Střelnici rychlé vedení – 0:1.

Liberec byl poté při chuti, štiplavý pokus Preislera vytáhl Hanuš konečky prstů na roh. Na opačné straně si to podél brankové čáry namířil drze Černák, těsně před pokutovým územím byl faulován Chalušem, proč ale liberecký hráč neviděl z rukou rozhodčího Berky za tento faul i druhou žlutou kartu v utkání ví asi jen samotný sudí.

Jablonec musel navíc střídat zraněného Černáka, kterého nahradil Jovović. Právě střídající Černohorec zanedlouho vtipně uvolnil Tchanturishviliho, ale Drchal jeho pobídku ve vyrovnání nezužitkoval. Ve zbytku poločasu si mohli diváci užívat ostrého letního sluníčka, protože žádný z týmů už na krásné připraveném trávníku nic nebezpečného nepředvedl. Emoce vzbudila až šestá minuta nastavení první půle, v které se marně Jablonečtí dožadovali penalty po domnělé ruce jednoho z hráčů Slovanu.

V začátku druhé vyzkoušel pozornost libereckého gólmana Vliegena z úhlu Jovović. V 53. minutě však už Střelnice jásala, po rohovém kopu Polidara byl přesný stoper Tekijaški a vyrovnal na 1:1!

Jablonec ožil, střídající Krulich nabil Polidarovi a ten prudce levačkou zakončil jen do boční sítě. V 68. minutě vznikla v jabloneckém vápně po trestném kopu Slovanu nepřehledná situace, po které si domácí málem srazili míč do vlastní sítě. Od té doby se hra opět vyrovnala. Jablonec zahrozil padajícím centrem Chramosty na nedosáhl rybičkou Kratochvíl. Liberečtí zahrozili střelou Ghaliho, kterou zpacifikoval u tyče pozorný Hanuš. Náš gólman si v 78. minutě poradil i se nevyzpytatelným skákavým zakončením střídajícího Frýdka. Na opačné straně hřiště diváky potěšil technickým obstřelem Krulich, ale Vliegen vytáhl parádní robinzonádu a míč stačil vytěsnit mimo!

3650 diváků tak nakonec sledovalo v 61. derby konečnou remízu 1:1.