Střelecký ostrov FORTUNA:LIGA, 7. kolo

SK Dynamo Č. Budějovice

2
1

Bez bodového zisku se vrací Jablonec z jihu Čech. Na půdě Dynama vedl hlavičkou Kratochvíla, jenže domácí brzy srovnali z penalty a v druhém dějství kdy hráli Českobudějovičtí bez vyloučeného Ondráška dokonce rozhodli o svém vítězství 2:1.

Na jihu Čech nastoupila totožná základní sestava, která v minulém kole vyválčila bod proti pražské Slavii.

Na Střeleckém ostrově Jablonečtí už v 6. minutě rozehráli nakrátko rohový kop, následný centrovaný balon domácí brankář Janáček vyrazil nepochopitelně jen před sebe a Kratochvíl ho hlavou poslal do sítě – 0:1!

Domácí se v tomto týdnu posílili o Musu z Brna a ten byl u první příležitosti českobudějovického Dynama. U postranní čáry čistě obral o míč Slávika, jeho pobídku ve vápně naštěstí nezasáhl dobře útočník Ondrášek.

Po náběhu za domácí obranu vyzkoušel z úhlu pozornost jihočeského brankáře Slávik. Jenže záhy přišlo nebezpečí pro náš tým po nenápadném centru, domácí prodloužili hlavou míč do vápna, kde se před Slávika dostal čiperný Musa, padl k zemi a Jihočeši měli výhodu pokutového kopu. Hora ranou do středu branky bezpečně proměnil a vyrovnal na 1:1.

Náš gólman Hanuš se brzy poté musel hodně natahovat po tvrdé ráně Skaláka. Jablonec začínal mít problémy po rychlých brejcích soupeře, další z nich táhl opět aktivní Musa, Černák po jeho přihrávce vyprášil rukavice brankáře Hanuše. Ve zbytku poločasu byla hra hodně rozkouskovaná častými fauly na obou stranách.

Jablonecký kouč nebyl spokojen a o poločase připravil dvojité střídání, na plac vyběhli Alegue a Chramosta na úkor Součka a Slávika. Sedm minut po změně stran fauloval nevybíravě Ondrášek našeho kapitána Hübschmana a domácí útočník viděl druhou žlutou kartu v zápase a pakoval se do sprch.

Jenže Dynamo v 56. minutě i v oslabení dokázalo otočit vývoj na svou stranu, střídající Hellebrand ve skluzu stihl přihrát Musovi, který si navedl míč na střed našeho vápna a přesnou střelou k tyči brankáře Hanuše dal na 2:1.

Jablonec si vypracoval náznak po akci Jovoviće, Kratochvíl v krkolomné pozici ale nebyl přesný v zakončení. Chramostův pokus z úhlu zase dobře přečetl brankář Janáček. Dynamo hrálo v oslabení chytře a zarputile. Oproti tomu hra Jablonce byla nepřesná a křečovitá. V 69. minutě si navedl míč před vápno soupeře Jovović, ale brankář Janáček jeho ránu mířící pod břevno vyrazil a chvíli poté zkrotil v náruči i zakončení Alegueho. Stejný hráč zakončoval křížnou střelou, ale míč skončil těsně mimo!

Našemu týmu se nevedlo ani když byl na place další útočník Drchal, ten sklepl míč Chramostovi, který pálil tvrdě, ale nad branku. Domácí publikum si zhluboka vydechlo i při křížné střele Tchanturishviliho, která prosvištěla kolem pravé tyče Janáčka. Na hřiště se k prvnímu ligovému startu dostal Náprstek. Ten už na hřišti přihlížel šanci Polidara, který pálil nad břevno. Střídající Černák poslal míč z dobré pozice těsně mimo, a proto zůstaly všechny body oslabeným domácím, Jablonec na první výhru v sezoně dál čeká.