Městský stadion Karviná FORTUNA:LIGA, 5. kolo

MFK Karviná

1
1

Nervózní duel za úmorného vedra v Karviné skončil dělbou bodů po remíze 1:1. Obě branky padly v Karviné až po změně stran. Jablonec vedl penaltou Kratochvíla, hosté srovnali zásluhou střídajícího Akinyemiho šest minut před koncem.

V Karviné počasí spíše než na fotbal lákalo k vodě. Za obrovského vedra a dusna sáhl trenér Látal po blamáži se Spartou ke čtyřem změnám v základní sestavě, do hry postavil od prvních minut Černáka, Filipa Součka, Polidara a Tchanturishviliho.

Kouč Látal byl od začátku zápasu na špičkách u postranní čáry, protože Jablonec nezačal zrovna dobře. Po čtvrthodině hry se do šance dostával Ezeh, toho ale stačil čistě obrat o balon záložník Souček. O pět minut později měl Jablonec velké štěstí, to centr Memiče z kraje hřiště nasměroval zblízka exjablonecký útočník Doležal do břevna a následnou dorážku poslal vedle!

Kvůli vysokým teplotám přerušoval hlavní rozhodčí hru občerstvovacími pauzami. Po první z nich poprvé zahrozil i Jablonec. Na dravý průnik Drchala ve vápně těsně nedosáhl Tchanturishvili, stejný hráč ale poté stihl do vápna soupeře zacentrovat z opačné strany, jenže Černák nasmětroval svou hlavičku v dobré pozici vedle karvinské svatyně.

Zbytek prvního poločasu byl vyrovnaný a nezáživný. Hra byla často přerušovaná a rozkouskovaná fauly na obou stranách. V závěru poločasu si poradil domácí brankář Ciupa s jemně tečovanou střelou Tchanturishviliho a na opačné straně pálil prudce, ale naštěstí nad jablonecké břevno karvinský Mikuš.

Stejný obraz hry pokračoval i po změně stran. Fauly, žluté karty, neustále přerušená hra, stále debatující Doležal a šancí jako šafránu.

Až v 55. minutě nervózního zápasu se dostal do zakončení Černák, ve vápně zasekl a byl faulován Boháčem a Jablonec měl výhodu pokutového kopu! Kapitán Kratochvíl si dal na penaltě záležet a s přehledem poslal náš tým do vedení – 0:1!

Domácí reagovali dvojitým střídáním a v 69. minutě byli blízko vyrovnání, střídající Akinyemi uvolnil na střed našeho vápna zpětnou přihrávkou Ezeha, který trefil tyč a skákající balon z dorážky poslal pánubohu do oken. Jablonec byl dvakrát sám před domácím brankářem, ale Černákovi i Tchanturishvilimu byly mávány ofsajdy.

Jedenáct minut před koncem mohl Jablonec navýšit své vedení. Souček kolmicí vyslal do útoku Tchanturishviliho, ten nadýchaným centrem našel v pokutovém území Kratochvíla, který hlavičkoval ke vzdálenější tyči, jenže míč skončil na brankové konstrukci!

Jablonec za to ale poté tvrdě zaplatil. V 84. minutě šel do jabloneckého vápna dlouhý balon mezi Martince a Hurtada, Martinec padl k zemi a toho využil číhající Akinyemi, který přízemní střelou k tyči vyrovnal na 1:1!

Po remíze tak oba týmy prodloužily své série, Jablonec čeká na plný bodový zisk pět kol, Karviná prodloužila své čekání na tři body na čtyři zápasy.