AGC Aréna Na Stínadlech FORTUNA:LIGA, 3. kolo

FK Teplice

0
0

FK Jablonec

Jablonečtí fotbalisté hýřili na pažitu dosud stoprocentních Teplic aktivitou, jenže gólově se prosadit nedokázali. Souboj severočeských týmů tak skončil ve 3. kole FORTUNA:LIGY bezbrankovou remízou.

Trenér Látal vyslal na Stínadlech sestavu s několika změnami, na úkor Považance hrál ve středu zálohy Filip Souček, do obrany naskočil místo Slávika Martinec, od začátku dostal prostor poprvé po zranění i Jovović.

Celých jedenáct minut se čekalo na první zakončení a vypracovali si ho domácí, kolmici za naší obranu dostal Gning, pozorného Hanuše ale střelou do protipohybu nepřekonal. Teprve poté začal být nebezpečnější i Jablonec, po standardních situacích mu ale scházel k zakončení dvakrát půlkrok. Do jednoho z odražených míčů se z uctivé vzdálenosti opřel Filip Souček, jenže míč mířící na bránu tečoval mimo Drchal. Na opačné straně hřiště pálil Radosta těsně vedle i s jemnou tečí skluzujícího Chramosty. Náš kapitán Chramosta poté protáhl Grigara tvrdou střelou z hranice šestnáctky. Po půlhodině hry Drchal sklepl balon za domácí obranu pro Jovoviće, toho ale zezadu fauloval před vápnem Hora. Brankář Grigar mohl být ale v klidu, Polidar nezahrál trestný kop zrovna ideálně a lehkou střelu u tyče lapil. Pět minut před poločasovou pauzou Chramosta stačil ve středu hřiště ve skluzu procpat míč do útoku na číhajícího Pleštila, toho výborným obranným zákrokem odzbrojil v šanci Chaloupek. Jablonec byl v závěru půle nebezpečnější, jenže Chramostův pokus byl ztečovaný na roh a Polidar z dobré pozice pálil pánubohu do oken.

Jablonec začal aktivně i druhý poločas. Po změně stran nasprintoval do teplického vápna Pleštil, zpětnou přihrávkou vyzval k zakončení Kratochvíla, toho ale ve šprajdu atakovala hned dvojice domácích, píšťalka hlavního arbitra však zůstala němá. Prakticky vzápětí táhl Jablonec zajímavé přečíslení, Jovović uvolnil za obranu Chramostu, jablonecký útočník ale na Grigara nevyzrál! Vzápětí předvedl famózní brankářský zákrok i jablonecký brankář Hanuš, který dobře vyběhl a stihl vyrazit zakončení Trubače! V 56. minutě měl Jablonec další obrovskou šanci na úvodní branku, Polidar našel skvělým centrem ve vápně zcela volného Drchala, jenže ten své střelecké kvality nepotvrdil. V 63. minutě už se Jablonečtí radovali, po standardní situaci hlavičkoval Hurtado do ofsajdu na Drchala, takže gól dorážejícího Kratochvíla nemohl platit.

V 65. minutě zakončoval z otočky ve vápně soupeře Drchal, ale trefil jen Chaloupka. Teplický stadion bouřil když od naší brankové čáry našel Jásir Gninga, ten ale z okolí penaltového puntíku pálil naštěstí mimo Hanušovy tyče! Střídající Alegue se čtvrt hodiny před koncem pěkně uvolnil na pravé straně, míč předložil jak na zlatém podnose Chramostovi, ten z první ale přestřelil teplickou branku. Alegue byl vzápětí znovu v šanci, jenže pálil do stejných míst nad branku jako Chramosta.

Čtyři minuty před koncem otupil závěrečný jablonecký tlak souboj našeho brankáře Hanuše s Gningem, po kterém museli být oba hráči déle ošetřováni. Duel tak nakonec skončil bezbrankovou remízou.


Sdílet článek

FK Teplice

B 30 Grigar
O 4 Chaloupek
O 44 Dramé
O 22 Hora down yellow card
Z 19 Jukl
Z 23 Mareček
Z 35 Radosta
Z 20 Trubač down yellow card
Z 26 Urbanec
U 7 Fila down
U 25 Gning down

Náhradníci

B 72 Mucha
O 16 Cykalo
O 3 Krsmanovič up
Z 46 Beránek
Z 6 Bílek up
Z 21 Křišťan
U 12 Núr up
U 14 Vachoušek up

FK Jablonec

B 1 Hanuš
O 2 Hurtado yellow card
O 22 Martinec
O 21 Polidar
O 4 Tekijaški
Z 25 Jovovič down
Z 17 Kratochvíl down
Z 24 Pleštil down
Z 6 Souček yellow card
U 19 Chramosta
U 23 Drchal down

Náhradníci

B 28 Fendrich
O 27 Slávik
Z 77 Čanturišvili up
Z 8 Houska
Z 3 Hübschman
Z 12 Nykrín
Z 7 Považanec up
U 33 Alégué Elandi up
U 10 Schön up
38%

Držení míče

62%
10/3

Střely / Na branku

12/3
87

Vyhrané souboje

99
16

Fauly

14