LOKOTRANS ARENA FORTUNA:LIGA, 1. kolo

FK Mladá Boleslav

3
1

Souboj dvou týmů, které v letní pauze značně obměnily kádry, vyzněl v 1. kole FORTUNA:LIGY ve prospěch Mladé Boleslavi. Ta rozhodla o své výhře 3:1 především dvěma góly z úvodu obou poločasů.

Mladoboleslavský kouč Marek Kulič si odbyl právě tímto zápasem 1. kola nového ročníku premiéru na ligové lavičce jako hlavní kouč. Jablonečtí začali v městě automobilů slušně, do zakončení se dral Slávik, ale před šestnáctkou soupeře nepropálil hradbu těl. Jenže v 6. minutě náš stoper Hurtado odhlavičkoval vysoký balon, poté padl k zemi a přestal hrát, následně zůstala odkrytá naše levé strana hřiště, kde dostal spoustu prostoru Jawo, ten našel na zadní tyči volného Kušeje, pro kterého nebyl problém zblízka otevřít brankový účet zápasu – 1:0!

Autor vedoucí domácí branky měl chvíli poté další příležitost v podobném prostoru, tentokrát ale předvedl dobrý obranný zákrok Slávik. Ve 14. minutě měli Středočeši další velkou šanci, po kombinační akci našel Yusuf na penaltovém puntíku Marečka, jeho zakončení naštěstí vyrazil skvělý Hanuš!

Ve 35. minutě zahrozili znovu Mladoboleslavští, vysoký Jowo hlavou sklep centrovaný míč ve vápně ke kopačkám Kušeje, ten pálil prudce a vysoko nad naši branku. Jablonec byl vedoucí brankou domácích zjevně zaskočen, daleko k úspěchu měla do poločasu slabá hlavička Součka a zákrok na Kratochvíla ve vápně neposoudil sudí Orel jako penaltový.

O půli sáhl kouč Látal k jedné změně, Součka nahradil Alegue. Jenže než se Jablonec stačil rozkoukat, prohrával o dvě branky. Odražený balon po boleslavském rohu napálil neuvěřitelně z dobrých třiatřiceti metrů do naší šibenice Kostka a Hanuš plachtil vzduchem marně – 2:0. Tato branka bude určitě konkurovat na jeden z nejhezčích gólů sezony.

V 57. minutě musel brankář Hanuš znovu lovit míč ze své sítě. Při brejku zůstal nehlídaný Jawo tak dlouho, až si toho všiml Kušej a poslal mu dobrý pas, Jawo se poté do balonu krásně opřel z voleje a umístil ho přesně k tyči jablonecké branky na 3:0.

Zlepšení nepřineslo ani další střádání a vypuštění na hřiště Filipa Součka a Patrika Schöna. Zakončovali totiž opět domácí, tvrdou střelu Suchomela zastavilo až břevno za zády našeho brankáře! Když už se náš tým dostal na dostřel, hráči málo stříleli nebo o balon přišli početnými přihrávkami. Domácí vědomi si tříbrankového náskoku hráli jednoduše a na brejky. Na hřišti exceloval především domácí Kušej, který několikrát sklidil potlesk tribun.

Jablonec se branky dočkal až čtvrt hodiny před koncem zápasu, Drchal pronikl do šestnáctky soupeře, kde Kratochvíl při otočce neudržel balon, odražený míč však křížnou střelou i s přispěním tyče dostal do sítě střídající Alegue – 3:1.

Chvíli před koncem mohl snížit na rozdíl branky po standardní situaci Tekijaški, ale tváří v tvář brankáři Trmalovi neuspěl. Náš tým tak nesplnil v úvodním kole nového ročníku předsezonní očekávání a podlehl v městě automobilů 1:3.