Břízky Přípravná utkání, přát.

5
2

KS Karkonosze Jelenia Góra

Jediné přípravné utkání v tuzemsku mají za sebou jablonečtí fotbalisté. Doma v Břízkách zdolali 5:2 spřátelený polský tým Karkonosze Jelenia Góra. Zejména první poločas byl svižný a bohatý na šance a gólové momenty.

Jablonec zakončil kondiční část přípravy přípravným utkáním, v kterém dali trenéři příležitost celému kádru, absentovali jen lehce zranění obránci Martinec a Štěpánek. Na postu stopera náš tým zkoušel obránce Šimona Gabriela z Plzně.

Náš tým do zápasu vlétl a zasypal polského soupeře, který je v Břízkách na soustředění, smrští střel a závarů. Jen v úvodní čtvrthodině se během čtrnácti minut radoval z hattricku Dominik Pleštil. Nejdříve ve 4. minutě po centru agilního Alegueho otevřel brankový účet zápasu povedenou hlavičkou. V 10. minutě po akci Slávika dorazil míč na 2:0 a ve 14. minutě jablonecký odchovanec využil vtipného přiťuknutí za obranu od Alegueho a Jablonec brzy vedl už 3:0! A to další šance domácího týmu ještě zůstaly nevyužity, největším smolařem byl zřejmě útočník Drchal, kterému několikrát do zakončení skočili obránci soupeře nebo byl nepřesný.

Ve 27. minutě Jablonečtí dobře otočili hru a na 4:0 z úhlu upravil Slávik. Po rychlém průniku Alegueho sestřelil bombou Kratochvíl svého stínícího spoluhráče. Po půlhodině hry se poprvé ke slovu dostali i hosté z Jelení Hory, středem naší obrany prošel Jaros, ale dobrý obranný zákrok předvedl vracející se Považanec. Jen o chvíli později Poláci zahrozili tečovanou střelou Belycha, která skončila těsně vedle Hanušovy tyče. Svižný fotbal z jablonecké strany pokračoval, těsně před poločasovou pauzou se Slávik ukázkově uvolnil u rohového praporku a ke skorování vyzval polovysokým míčem ve vápně Drchala, ten zakončil nelehký balon z první a trefil břevno!

Po změně stran oba týmy prostřídaly, hra se zklidnila a ubylo i na intenzitě. Jablonec se nemohl prodrat před soupeřovu branku. Hned ve 49. minutě hosté přesnou střelou z vápna k tyči snížili zásluhou Chmielewskiho na 4:1. Další ránu střídajícího Kurianowicze lapil jablonecký brankář Reiner. V 69. minutě však Jablonci vrátil čtyřgólový náskok Černák, který z úhlu křížnou střelou o tyč zvýšil na 5:1! Po akci Smejkala zahodil ještě tutovku Chramosta. Jablonečtí útočníci Chramosta s Ikaunieksem se neodkázali prosadit ve velkých příležitostech ani v samotném závěru zápasu. A tak tečku za přípravným zápasem udělali Poláci, minutu před koncem svým druhým přesným zásahem k tyči stanovil konečné skore 5:2 opět Chmielewski.

Asistentovi trenéra Tomáši Čížkovi se stejně jako přihlížejícím hodně zamlouval především první poločas. „Je pravda, že v první půli to bylo agresivnější a rychlejší. Kluci si více věřili na balonu a hlavně jsme zbytečně nekazili. Proto hra v prvním poločase vypadala lépe. V prvním poločase hráli kluci většinou na svých pozicích. Vstoupili jsme do zápasu dobře. Měli jsme hodně šancí a vstřelili jsme branky. Dobře jsme dostupovali a presovali,“ chválil jablonecký asistent za průběh prvního poločasu. „Po prostřídání už ne všichni kluci hráli na svých postech. Udělali jsme si to složité sami. Bylo tam moc ztrát, hráli jsme s Poláky nahoru dolů, což by se asi nemělo stávat. Měli bychom více kontrolovat hru. Zbytečně z toho vyplynuly dva góly soupeře. Nějaké šance jsme tam i tak sice měli, ale první půle byla z naší strany určitě lepší,“ hodnotil Čížek.

Následující program týmu je zřejmý. „Máme za sebou kondiční soustředění a sobotu odjedeme na soustředění herní. Kluci toho asi teď měli dost, ale to je za výkon v druhé půli neomlouvá,“ dodal jablonecký asistent.