UMT Břízky FORTUNA ČFL B, 22. kolo

FK Jablonec

0
0

FC Hradec Králové

Na umělé trávě v Břízkách se v rámci 22. kola třetiligové soutěže rozešly týmy Jablonce a Hradce Králové bez branek. Utkání však nabídlo dost vyložených šancí na obou stranách.

Ani v polovině dubna se naše juniorka ještě nemohla představit na přírodním pažitu v Břízkách. V Jablonci totiž dva dny před zápasem vydatně pršelo. „Bylo dané, že budeme hrát na umělce, protože hlavní hřiště bylo ještě podmáčené. Hrajeme prostě tam, kam náš pošlou,“ utrousil trenér naší rezervy Benjamin Vomáčka.

Jeho hráči odehráli proti Votrokům svižnou první půli. Jenže jako první zahrozili hosté, když Akpudje v touze přihrát vlastnímu brankáři namazal hostujícímu Hájkovi, ten sám před Richterem ale netrefil jabloneckou branku! Pak už ale převzali iniciativu domácí, dokázali si vytvořit dostatek šancí, jenže vázla jim koncovka. Po rohu mohl skore zápasu otevřít zblízka hlavou Vošahlík, ale proti byl brankář Čábelka. Hradeckou rozehrávku vystihl poté Nykrín, střeleckou pozici ještě vylepšil pro Podzimka, jenže ani ten nepřekonal vybíhajícího gólmana! Domácí poté nabili přihrávkou skrz celé pokutové území proti noze Nykrínovi, ten ale pálil pánubohu do oken. Hradečtí se znovu připomněli až v závěru první půle a jejich rohovém kopu, jablonecká obrana zapomněla pohlídat náběh osamoceného Balouna z druhé vlny a mohla být ráda, že hradecký obránce hlavičkoval jen nad naše břevno.

Hned na začátku druhého poločasu se po dalším rohovém kopu zapotil jablonecký brankář Richter, tentokrát zneškodnil zakončení východočechů na brankové čáře! Jablonec odpověděl hezkou kombinační akcí, na jejíž konci míč poslal z levé strany hřiště do ohně Nykrín, Akpudje mířil hlavou pod břevno, ale Čábelka byl na místě opět včas. V 55. minutě si vybral slabší chvilku po rohovém kopu Hradce Králové stoper Akpudje, po jeho nečekaném zásahu se třáslo břevno a tyč za vlastním brankářem Richtrem! Vzápětí vytáhl jablonecký gólman Richter parádní zákrok proti povedené střele Hájka z 20 metrů, kterou dokázal vytlačit na roh.

Brankově se neurodilo ani z povedeného centru střídajícího Rittera, který dokázal míč dostat do vápna k nohám Kondy, jenže tomu se v rozhodující moment míč zapletl pod nohy. V závěru připravil poslední šanci domácích záložník Rozkovec, míč vyvezl před vápno soupeře a pěkně uvolnil Bredu, jenže ani střídající jablonecký záložník nepřekonal pozorného brankáře Čábelka a proto se oba týmy rozešly bezbrankovou remízou.

Domácímu kouči Benjaminovi Vomáčkovi scházela k větší spokojenosti jen zlepšená koncovka jeho svěřenců. „Sice je to domácí ztráta, ale šancí jsme měli dost. Po našich chybách a hrubkách měl také Hradec pár šancí. Klukům se ale nedá nic moc vyčíst, odmakali to a byly tam i pěkné šance. Dneska nám chyběla koncovka. Minule jsme dali čtyři góly, dnes žádný. Kluky za výkon pochválím. Chyby vzadu byly spíš individuální než systémové. Šancí jsme měli víc, škoda, kdybychom nějakou dali, tak bychom asi i vyhráli,“ konstatoval a bod nakonec přijal. „V této vyrovnané soutěži bereme každý bod. Ale pokračujeme v nastaveném trendu. Kluci sami vidí, že šlapou a jedou. Byli jsme v tom zápase lepší,“ zakončil trenér Jablonce B.

V příštím kole zamíří jeho tým na půdu posledního týmu soutěže do Benešova.


Sdílet článek