UMT Břízky FORTUNA ČFL B, 17. kolo

1
2

FK Pardubice

Fotbalisté rezervního týmu FK Jablonec nepotvrdili body získané v minulém kole v Ústí nad Labem. Na zasněženém terénu prohráli v Břízkách s Pardubicemi 1:2, když rozhodující branku inkasovali v poslední minutě nastaveného času.

Na umělé trávě v Břízkách měli v sobotu ráno pořadatelé hodně starostí s přípravou hřiště. Za hustého sněžení a větru však dokázali připravit hřiště, které nakonec shledal hlavní arbitr jako regulérní. Přestože se začalo s pětadvacetiminutovým zpožděním, ani jednomu týmu to větší komplikace nezpůsobilo. „Na to, jaké bylo počasí, připravili naši kluci terén dobře. Jen jsme pak čekali, co řekne rozhodčí,“ konstatoval kouč naší rezervy Benjamin Vomáčka.

Silný vítr v kombinaci se sněžním však ani poté nepřál kombinačnímu fotbalu. První se do zakončení dostal po odraženém míči Rozkovec, jenže branku netrefil. K pardubické brance si to poté nasměroval drzým průnikem podél brankové čáry Gaši, jeho střelecký pokus z úhlu ale stačil pardubický brankář Šmíd nohou vykopnout.

Pardubičtí se na těžkém terénu lépe pohybovali a postupem času se začali dostávat do šancí. Útočník Miláček přetlačil v souboji stopera Vošahlíka, ale z úhlu rozvlnil jen boční síť jablonecké branky. Před půlhodinou hry krotil hostující hlavičku na brankové čáře pozorný gólman Richter! Ještě před poločasovou pauzou zvonila branková konstrukce Pardubic, míč se ale odrazil zpět k brankáři Šmídovi. V samém závěru první půle předvedl dobrý obranný zákrok Konda a zmařil tím velmi zajímavý hostující brejk. Jablonecký trenér Vomáčka měl k prvnímu poločasu dost připomínek. „Byl z naší strany opět špatný. Nedostupovali jsme, prohrávali jsme osobní souboje, málo jsme běhali. Byl to podobný poločas, jako minule v Ústí nad Labem. Agresivita byla na straně Pardubic. Na tomto terénu vyhrávali jejich hráči více osobních soubojů,“ vytýkal hráčům kouč našeho B-týmu.

Jenže bezbrankový stav se měnil hned tři minuty po změně stran. Úspěšným střelcem Pardubic byl ze střední vzdálenosti Rodrigues Lima Leandro Matheus. Pak se řítil na naši branku útočník Miláček, ale svou šanci zakončil jen slabě. Jablonec se vyrovnání dočkal v 73. minutě po centru Diviše z levé strany, to prodloužil míč hlavou do vzdálenější šibenice Podzimek a bylo srovnáno na 1:1!

Pak se třásly brankové konstrukce za oběma brankáři, tu jabloneckou nastřelil Podzimek. Střídající Kinčl to zkoušel technickou střelou z vápna, ale cíl netrefil. Poslední čtvrthodinu hry se hrálo nahoru dolu a ani Pardubice se nebály vyrážet k nebezpečným brejkům. Jablonec se neprosadil ani hlavičkou Velicha, ani zakončením Podzimka ramenem.

Když už se nastavovala třetí a poslední minuta zápasu, Jablonečtí nedostoupili soupeře ve vápně a střídající Novák strhl vítězství na stranu Pardubic – 1:2! Perníkáři si tak ze zasněženého Jablonce vezou nakonec všechny tři body.

Kouč naší rezervy jen smutně konstatoval. „Zdálo se mi, že někteří hráči dnes nepodali svůj optimální výkon. Další nemůžou na takovém terénu vymýšlet velké fotbalové věci. Tohle budu hráčům vyčítat. Rozhodujícímu gólu předcházelo více chyb, bylo tam nedostoupení hráčů. Podíváme se na to a řekneme si chyby. My musíme trochu přizpůsobit hru podmínkám, které tu máme. Asi jsme tím i byli potrestáni za pasivitu v prvním poločase. V druhém poločase se náš výkon trochu zlepšil, ale nebyli jsme tak dominantní jako minule v Ústí. Po přeskupení a prostřídání se naše hra malinko zlepšila. Zaslouženě jsme vyrovnali a měli jsme tam i tlak. Dostali jsme však gól v poslední sekundě zápasu, což vždycky zamrzí. Ale takový je fotbal. Asi jsme urazili fotbalovou štěstěnu,“ hodnotil prohraný zápas Benjamin Vomáčka. Jeho tým se v dalším kole představí v Živanicích.