1.FC Dubí FORTUNA ČFL B, 9. kolo

FK Teplice

1
2

Druhé vítězství v sezoně si v neděli připsala jablonecké rezerva, která dokázala na hřišti Teplic B otočit zápas ve svůj prospěch na 2:1!

V dresu naší rezervy si zahráli i ligisté, Černák, Pleštil či Ikaunieks. Přestože Teplice hrály pozorně v obraně, dostali se jablonečtí fotbalisté do svou zajímavých šancí. Jenže do vedení šli paradoxně Tepličtí, kteří využili chyby po špatně dohrané standardní situaci, exligista a kapitán domácích Ljevakovič se poté dobře uvolnil a přesnou přihrávkou uvolnil za jabloneckou obranu Beránka, který nedal Surovčíkovi šanci – 1:0.

Jablonečtí do poločasu vystupňovali tempo hry. Bekakisovi svěřenci kombinační hrou vytvořili tlak na domácí branku a z něj vyústila i vyrovnávající branka, kterou tři minuty před odchodem do kabin srovnal na 1:1 útočník Ikaunieks!

V druhém poločase měl opticky více ze hry opět náš tým. Ale naše hra končila před domácím vápnem. Finální fáze Jablonec trápila tak jako v celé letošní sezoně. Rozhodnutí celého zápasu přinesla až 85. minuta, kdy uplatil svůj čich na góly Podzimek a dokonal obrat v zápase na 1:2!

V třetí minutě nastavení ještě Teplice srovnaly, ale jejich branka nebyla uznána pro postavení útočníka v ofsajdu. I proto si Jablonec nakonec z lázeňského města odváží první výhru a tři body ze hřiště soupeře!

Příští zápas odehraje jablonecký B-tým už doma v Břízkách, kam dorazí v tradičním sobotním dopoledním čase Chlumec nad Cidlinou.