Vrkoslavice Přípravná utkání, Přát.

1
2

FK Viktoria Žižkov

Jabloneckým fotbalistům nevyšel výsledkově první přípravný zápas pod taktovkou nového kouče Davida Horejše. Severočeši podlehli ve Vrkoslavicích třetiligové Viktorii Žižkov 1:2.

Trenér Horejš dal některým hráčům volno, na perfektní trávě ve Vrkoslavicích se pak během obou poločasů další hráči stihli prostřídali. V průběhu zápasu dostali příležitost i testovaní hráči brankář Brendieck a útočník Gluščević.

Jablonečtí šli do vedení po standardní situaci, z rohového kopu posadil míč Krob přesně na hlavu stopera Martince, který prudkou hlavičkou nedal hostujícímu brankáři šanci – 1:0.

Pražané ale o osm minut později srovnali, narážečkou i s trochou štěstí se do šance prodral středem obrany Klusák a sám před brankářem Brendieckem procedil míč do jablonecké sítě – 1:1.

Náš tým si poté udržoval mírnou převahu, ale až na kolmici Považance a dobré zakončení Chramosty, které dokázal brankář Myška vyrazit, si větší příležitost do poločasu už vypracovat nedokázal.

Do druhé půle zasáhla z větší části jiná jedenáctka. Jablonec nejdříve zahrozil Černákem, který ale mířil nad břevno. Hosté se po delší době připomněli výrazněji po centru Bazala, Petráň ale prudkou hlavičku naštěstí poslal mimo tyče. V 57. minutě zahrávali žižkovští fotbalisté standardní situaci, v jabloneckém vápně zůstal trestuhodně neobsazený Batioja, který hlavou nedal brankáři Richterovi šanci – 1:2.

Jablonec měl dobrou příležitost ke srovnání ze standardky poblíž vápna, ale Kadlec hostující zeď neprostřelil. Další akci vymyslel Šulc dobrým míčem na Kadlece, ten ale v pádu poslal míč jen do náruče brankáře. Diváci ve Vrkoslavicích potleskem nejvíce ocenili dvojšanci ze 70. minuty, Polidar nejdříve napřáhl z dobrých dvaceti metrů a rozduněl břevno, odražený míč pak z voleje z podobné vzdálenosti napálil na branku znovu Surzyn, ale brankář Viktorie předvedl proti jeho ráně parádní zákrok!

Jablonec se v závěru tlačil před hostující branku, ale obrana Pražanů se dobře posouvala a příliš toho domácím nedovolila. Na domácí straně tak přibývaly jen rohové kopy, které ale hosté v pohodě odvrátili. Jablonec tedy v úvodním přípravném duelu podlehl Viktorii Žižkov 1:2.

Nový jablonecký kouč David Horejš zápas hodnotil následujícími slovy. „Byly tam dobré věci, ale i obrovské chyby, které samozřejmě můžou pramenit i z nějaké únavy. V prvním poločase jsme z toho měli vytěžit víc, protože jsme tam nějaké možnosti měli. Zbytečně jsme ale kazili v přechodové fázi. Na můj vkus tam bylo i hodně ztát. Mrzí mě obě inkasované branky, byly to nesmysly,“ hodnotil Horejš, který viděl ve hře hned několik nedostatků. „Vadila mi organizace hry, která byla špatná. Vadilo mi i rozhodování hráčů v určitých fázích zápasu. Dnes to výsledkově nevyšlo, na druhou stranu byly tam některé věci, které jsme už po hráčích chtěli. Na tomhle musíme zapracovat,“ plánuje jablonecký kouč.

V průběhu zápasu se zranil záložník Smejkal, ale podle slov kouč by nemělo jít o nic vážného. „Bylo tam něco s kolenem, ale nevypadá to nijak špatně. Věřím, že se opět příští týden připojí. Někteří hráči dnes ještě dostali volno, protože jsme dnes chtěli jiné hráče vidět v zápase. Na zkoušku jsme tu měli dva hráče, brankáře Brendiecka a útočníka Gluščeviće, o jejich angažování se rozhodneme asi už během dneška,“ prozradil Horejš.

Jeho tým čeká další herní prověrka na stejném místě a ve stejný čas opět za týden, tentokrát do Vrkoslavic dorazí druholigový FK Varnsdorf.