81’
Chramosta
86’
Polidar

Začátek zápasu byl od Jablonce aktivní a v 5. minutě se Patrák ocitl na malém vápně před brankářem Hradce, ale bohužel neuspěl. V 8. minutě pak získal u našeho vápna míč Chramosta a dostali jsme se do čtyřčlenného úniku, který však opět gólem neskončil, když obrana Hradce míč odvrátila do bezpečí. Ve 12. minutě se dostával Hradec do nebezpečné situace, ale Gabriel centr z pravé strany poslal mimo dosah svých spoluhráčů. O chvíli později mel Hradec Králové rohový kop, po kterém se dostal odražený míč za vápno, ale tvrdá střela z voleje skončila jen na obraně Jablonce.

V dalším průběhu se hrálo více mezi oběma vápny a přibylo také soubojů. Ve 28. minutě náš tým operoval okolo vápna Hradce a přišla ztráta, po které Hradec podnikl rychlý brejk, na jehož konci se ozvalo břevno Hanušovy branky. Na druhé straně kombinoval Šulc s Hübschmanem a kapitán Jablonce centroval do vápna, kde byli blízko k míči Chramosta a Sejk, ale míč nakonec opustil stadion s přispěním obrany Hradce.

Ve 34. minutě pak využil na druhé straně Novotný nedůrazného odehrání míče naší obrany a vrácený míč do vápna pak poslal pohotově z voleje do sítě – 1:0.

Na vedoucí branku Hradce mohl odpovědět Patrák, který se dostal do další příležitosti, ale opět ho vychytal brankář Hradce Králové. Ve 37. minutě si chtěl pohrát s obranou Jablonce Ryneš, ale cestu k zakončení mu ve vápně zastavil včas Král.

Na konci 42. minuty mohl Jablonec vyrovnat. Po kombinaci na hranici vápna se k míči dostal Chramosta a zkoušel obstřel na zadní tyč, který jen těsně minul branku. Na druhé straně se snažil poslat do vápna nebezpečný centr Novotný, ale míč skončil v náruči Hanuše.

Do druhého poločasu jsme nastoupili beze změn a snažili jsme se být aktivnější než náš soupeř. V 51. pak vyslal Považanec křižný pas na Šulce, který byl faulovaný ve vápně a kopali jsme penaltu. Václava Sejka však vychytal gólman Bajza a stav 1:0 tak pokračoval. V 55. minutě dostal pas za obranu Považanec a vyběhl proti němu hrdina předchozího momentu brankář Bajza a fauloval Považance mimo pokutové území, takže následovala červená karta.

Následný volný kop po několika minutách zahrával Jan Chramosta a náhradního brankáře Reichla překonal střelou o břevno a srovnal stav na 1:1. Krátce na to Napřáhl z dálky Považanec a protáhl Reichla. V 65. minutě kombinoval Jovović a Sejk a míč směřující do vápna se po odrazu dostal k Šulcovi, který poslal míč do sítě a poslal nás poprvé v zápase do vedení – 2:1!

Jablonec byl vedoucí branky aktivnější, ale soupeři jsme nabídli příležitost z výhodné standardky, tu však domácí nevyužili. Na druhé straně dobře kombinoval v 73. minutě Považanec, Jovović a následně Sejk, který se snažil po zemi překonat Reichla, ale ten míč reflexivně rukou poslal mimo tyče. V 74. minutě pak Ryneš fauloval před vápnem Jovoviće, ale volný kop Polidar poslal nad branku. Pak se na několik minut usadil Hradec u naší branky a vápna, ale nic nebezpečného z toho nebylo. Naopak na druhé straně se dostal do úniku Jovović, ale Reichla nepřekonal. Následná dorážka byla nepřesná. V 81. minutě se však skóre opět měnilo. Jan Chramosta dostal míč do ideální pozice a přesně zamířil na zadní tyč – 3:1!

Hradec Králové pak vše vsadil vše na ofenzivu, ale v 86. minutě jsme využili rychlou akci, na jejímž konci se dostal Chramosta a Polidar před Reichla a druhý jmenovaný zvýšil na 4:1.

V osmiminutovém nastavení jsme byli blízko páté brance, ale míč se nepodařilo dopravit do sítě v další akci před gólmanem Hradce. V 96. minutě byly ve vápně podražen Surzyn a kopali jsme další penaltu. Tu si vzal kapitán Tomáš Hübschman, ale Reichl jeho zakončení vystihl.