Sejk
83’
66’
Gning (PK)

Začátek zápasu byl na těžkém terénu z obou stran opatrnější, ale více se snažil míč držet Jablonce. Ovšem v 8. minutě se k prvnímu zakončení dostali hosté, ale zakončení bylo nepřesné. O minutu později se Považanec krásně uvolnil na polovině Teplic mezi třemi hráči hostů, založil útočnou akci, na jejímž konci právě Považanec našel centrem do vápna Sejka, který hlavou otevřel skóre – 1:0!

O chvíli později měly Teplice výhodu standardní situace v blízkosti našeho vápna a nebezpečný centr za hustého sněžení Gning poslal hlavou těsně vedle branky Jana Hanuše. Ve 13. minutě se poprvé do hry dostal také žlutý míč FORTUNA:LIGY, který byl v hustém sněžení nutností.

V 16. minutě se dostal Jablonec opět do vápna a byl z toho velký závar, ve kterém se do šancí dostali postupně Sejk, Chramosta a Šulc, ale střely si cestu k brankáři Grigarovi nenašly.

Na druhé straně se pokoušel Trubač centrovat do vápna Jablonce, ale obrana zapracovala dobře. V 29. minutě to zkoušel z pravé strany Šulc centrem do vápna, ale před Chramostou zasáhl obránce Teplic a míč odkopl na roh. O minutu později se po nákopu do vápna dostal do šance Martinec, ale jeho pokus obrana odvrátila na roh.

V závěrečné čtvrthodině se hodně hustě spustilo sněžení. Diváci mohli vidět několik našich kombinací, ale přestávali vidět hrací plochu. Zejména čáry pokutového území a čáry okolo hřiště. Sudí Orel tak v 38. minutě přerušil utkání.

Po deseti minutách bylo utkání opět rozehráno a Jablonec byl aktivní. Nejprve Považanec prověřil Grigara, pak měl Chramosta velkou šanci, ale těsně minul zadní tyč. Následně Chramosta vybojoval míč na pravé straně, zatáhl míč do vápna, kde našel přihrávkou pod sebe Matěje Polidara, který pohodlně zvýšil na 2:0! V závěru desetiminutového nastavení prvního poločasu byl míč více v držení Jablonce, ale již nedošlo ke změně stavu.

Během poločasové přestávky kontrolovali rozhodčí a delegáti stav hrací plochy a uznali, že se bude pokračovat. Zápas tak po zatím nevšedním průběhu prvního dějství pokračoval svou druhou polovinou, ve které hráče na hrací ploše přivítalo oproti dosavadnímu průběhu slunečné počasí. Teplice do druhého poločasu nastoupily se třemi změnami v sestavě, Jablonec pokračoval v původním složení.

Ve 49. minutě měl Jablonec k dispozici dobrou standardní situaci po faulu na Chramostu. Polidar poslal do vápna dobrý míč, ale těsně před nabíhajícími hráči Jablonce zasáhla dobře obrana Teplic. V 54. minutě se ujal volného kopu z třiceti metrů Jakub Považanec a na těžkém terénu volil přímou střelu. Trefil však přímo prostor brankáře Grigara.

O chvíli později rozjel Jablonec skvělou akci a na hranici ofsajdu převzal míč Sejk a postupoval v tandemu s Chramostou na branku Teplic. Sejk míč předložil před odkrytou branku a Chramosta nikoliv pohodlně, ale na těžkém terénu se štěstím doslova donesl míč do branky – 3:0. Po hodině hry se zase začal snášet sníh na hrací plochu, naštěstí ne v takové intenzitě jako v prvním dějství. V téže minutě měl velkou šanci teplický Mareček, ale naštěstí pro Jablonec branku Jana Hanuše minul. Při této situaci se zranil Michal Černák a musel střídat. Do hry se dostal Vladimir Jovović.

V 65. minutě se Žák dostal za obranu Jablonce a snažil se přehodit Hanuše. Ten Žáka zřejmě podrazil při zákroku a kopala se penalta. Tu proměnil v 66. minutě Gning a snížil na 3:1.

Do slušné pozice se po inkasované brance dostal Sejk, ale míč skrz bránící hráče nepropasíroval na branku. V 74. minutě domácím zatrnulo, když se na hranici našeho vápna nepříjemně srazili hlavami Souček a Martinec. Naštěstí to neskončilo zraněním.

Postupem času byla hrací plocha hodně složitá pro kombinace, tak se oba celky spíš snažily zjednodušit hru.

V 78. minutě se Jablonec dostal do dobré příležitosti, když Jovović našel ve vápně Chramostu, který to zkoušel na zadní tyč, ale Grigar byl pozorný. Na druhé straně zahrozil Trubač, ale neuspěl.

V 83. minutě se Jablonec opět dočkal! Václav Sejk dostal krásnou přihrávku za obranu Teplic a po vzoru Karla Poborského přeloboval Grigara a zvyšil na 4:1!

V závěru zápasu se již skóre neměnilo a Jablonec se tak může radovat ze zisku důležitých tří bodů na domácím hřišti, které dostalo pořádně zabrat.