UMT Mozartova FORTUNA ČFL B, 16. kolo

6
4

FK Chlumec nad Cidlinou

Málo vídanou desetibrankovou přestřelkou skončil na úvod jara zápas jablonecké rezervy s Chlumcem nad Cidlinou. Jablonečtí prohrávali o dvě branky a nakonec slaví vítězství 6:4, čtyřmi góly se blýskl Breda!

Naši fotbalisté nevstoupili do prvního jarního zápasu ideálně a inkasovali hned dvě branky v rozmezí čtyř minut. Skore divokého zápasu otevřel už ve 4. minutě po rohovém kopu Čáp na přední tyči. Druhý inkasovaný gól přišel po chybě jablonecké obrany, míč z výkopu hostujícího brankáře propadl za Vošahlíka, čehož využil Koubek, zbavil se i brankáře Surovčíka a vstřelil druhou branku Chlumce. „Dva naši nejzkušenější hráči udělali během prvního poločasu snad čtyři triviální a nesmyslné chyby. A to udělalo ráz utkání,“ zlobil se kouč jablonecké rezervy Jaroslav Vodička.

Vzápětí ale Finěk fauloval ve vápně Diviše a Vošahlík z nařízené penalty snížil na 1:2. Další šance neproměnili Svrček a Daníček, přesto se po pětadvaceti minutách domácí radovali z vyrovnání na 2:2, po rohovém kopu totiž pálil přesně k tyči kapitán Skuhravý. Jablonec hrál v prvním poločase proti silnému větru. Remízový stav ale na umělé trávě ve Mšeně dlouho nevydržel, z naší levé strany přišel do vápna centr, do kterého se položil Bastin a pěknou střelou k tyči poslal hosty znovu do vedení 2:3. Bastin byl ve 37. minutě znovu v permanenci, tentokrát využil dlouhého nákopu svých obránců a chytře přeloboval brankáře Surovčíka – 2:4.

Jabloneckým se do poločasu povedlo ještě snížit na 3:4 zásluhou Bredy, který zakončoval dvakrát a napodruhé přesně ke vzdálenější tyči. „Hru ani mezihru jsme neměli špatnou, ale měli jsme katastrofální bránění, nedobírali jsme hráče. Směrem dozadu to od nás bylo hodně špatné. O poločase jsem nekřičel, ale vyříkali jsme si to. Trošku důraznější jsem byl jen k Jardovi Divišovi a Honzovi Vošahlíkovi. Klukům jsem říkal, že když dáme během prvních deseti minut gól, tak to utkání ještě zvládneme,“ přiblížil dění o poločasové pauze v domácí šatně kouč Vodička.

Přesně jak trenér predikoval, se i stalo. Jen tři minuty po změně stran Jablonečtí dobře napadali rozehrávku chybujícího soupeře a od Bredy se míč snesl za záda brankáře Petra na 4:4! Poté se Dominik Breda po přihrávce od Rozkovce nejlépe zorientoval ve vápně a míč se z jeho kopačky došoural za brankovou čáru. Mladý Breda zkompletoval hattrick a Jablonec šel poprvé v zápase do vedení 5:4!

V 59. minutě se po Rozkovcově nákopu míč znovu odrazil k Bredovi, jeho technická střela z hranice vápna znamenala vedení domácích už 6:4! Jablonečtí byli na koni, útočník Svrček mohl zvýšit vedení, přehazoval vybíhajícího brankáře Chlumce, ale míč skončil těsně vedle hostující branky. Vzápětí dostal Svrček míč ideálně proti noze na hranici šestnáctky, ale vysoko přestřelil. Hosté z Chlumce nad Cidlinou zkoušeli v závěru přidat kontaktní branku, ale Zemanovu šanci po chybě Rozkovce znamenitě vykopl nohou brankář Surovčík!

V závěru se Jablonci zranil motor záložní řady Rozkovec, i po jeho vystřídání ale Vodičkova parta dotáhla bláznivý zápas do vítězství 6:4! „Nemohli jsme ani pořádně vystřídat. Tři týdny jsme pořádně netrénovali. Nebyli jsme v dobrém stavu. Na takovéhle zběsilé zápasy si raději nevzpomínám, mně to vždy ubírá sílu. Máme hodně zraněných, ale já nechci brečet. Problémů máme spoustu, a proto jsem strašně rád, že jsme to utkání zvládli,“ těšilo vítězství jabloneckého kouče Jaroslava Vodičku. Příští týden se jeho tým představí v zápase v Ústí nad Orlicí.