Horní Počernice Přípravná utkání, přát.

Bohemians Praha 1905

1
3

V závěrečném utkání zimní Tipsport ligy naši fotbalisté zdolali 3:1 Bohemians 1905. Jablonec se prosadil dvěma pěknými góly a poprvé se v našem dresu představila zimní posila útočník Silný.

Klokani před posledním zápasem skupiny Tipsport ligy vedli naši skupinu, ve dvou zápasech zvítězili, aniž by inkasovali. Ale jablonečtí fotbalisté byli už během celého prvního poločasu více na míči a měli i zajímavé šance. Poprvé se v jabloneckém dresu objevila zimní posila do útoku Jan Silný, také on byl u několika šancí našich barev.

V úvodu mířil hlavou vedle soupeřovy branky stoper Martinec. Pak předložil Silný míč k penaltovému puntíku Kratochvílovi, jenže ten z blízka vyprášil jen rukavice brankáře Valeše. Silný jakožto nováček vyfasoval na paži kapitánskou pásku, ale skórovat se mu nepovedlo ani po centru Kratochvíla ani po jeho individuálním zakončení, v obou případech skončil míč vedle branky Pražanů.

Vršovičtí fotbalisté se poprvé na dostřel naší svatyně dostali až ve 23. minutě zásluhou standardní situace Květa, s kterou ale Hanuš neměl větší problémy. O chvíli později poslal do vápna soupeře Surzyn střílený centr, ale Silný míč z první zakončil vedle Valešovu tyčky. Na opačné straně hřiště si Beran navedl míč do jabloneckého vápna, ale Hanuš si s jeho zakončením stačil poradit. Ve 34. minutě se Klusáčkovým svěřencům povedl rychlý brejk, když Dostál vyslal na zteč Koubka, který levou nohou zakončil těsně nad jablonecké břevno!

Jablonec byl za svou převahu gólově odměněn až ve 38. minutě po obléhání soupeřovy šestnáctky. Naši hráči otočili hru zleva doprava, Kratochvíl dal dobrý míč do křídla na Surzyna, ten z první poslal na malé vápno nepříjemný prudký balon, který Houska v pádu nasměroval pod břevno – 0:1!

Bohemians po obrátce prostřídali jedenáctku, naopak náš tým pokračoval ve stejném složení. V úvodu druhého poločasu pálil vysoko nad Malínský. Následovala šance soupeře, Ugwu se dostal až před vybíhajícího Hanuše, míč nakonec naštěstí nenasměroval do odkryté branky ani Granečný. Bohemians se přesto povedlo vyrovnat v 61. minutě, když se po hlavičkovém souboji v jabloneckém vápně míč odrazil ke Koubkovi, jehož střelu tečí nasměroval stoper Zelený přesně v tyči vlastní branky – 1:1.

Radovi hráči ale nesložili zbraně. Houska zkoušel chytře zakroutit míč z trestného kopu, brankář Valeš jeho pokus stačil vyrazit a poradil si i s dorážkou Zeleného! Exjablonecký útočník Chramosta zase rozezvonil tyčku za Hanušovými zády! V 69. minutě si ale náš tým vzal vedení zpátky, a to znovu po krásné akci. Houska poslal do vápna oblouček na zabíhajícího Kratochvíla, který nádhernou ranou do vzdálenější šibenice vystřelil Jablonce vedení 2:1!

V Horních Počernicích se bylo dál na co dívat. Prakticky z rozehrávky stačil Hanuš zlikvidovat pokus Kovaříka. Pražané museli zápas posledních deset minut odehrát bez zraněného Ugwua. Jablonec měl příležitost po dobrém přečíslení, které táhl Malínský, ale naložil s ním prachbídně. Naši hráči zahrávali v zápase jedenáct rohových kopů a až v tom závěrečném dokázali čtyři minuty před koncem přidat třetí branku. Martinec po rohu totiž hlavičkoval do tyče, odražený míč napálil obránce Nový do čela dotírajícího Torfiqa, od kterého se balon odrazil do sítě na 3:1! Branka byla sice nejdříve neuznaná jako hraní rukou, ale VAR nakonec rozhodčího upozornil na pochybení a gól uznal, stejně tak jako rozhodoval i v poslední šanci zápasu na opačné straně hřiště. To Chramostovu střelu zblízka Hanuš dokázal vyrazit a po následném kontaktu se stoperem Zeleným se Chramosta zřítil v našem pokutovém území, ale VAR původně nařízenou penaltu zrušil.

Jablonec si na zimním turnaji Tipsport liga připsal dvě vítězství a jednu porážku. Jak poslední pražské vystoupení hodnotil kouč Petr Rada? „I dnes jsme zvolili stejný model a ten splnil, co jsme od něj chtěli. Rozložili jsme zátěž. Nechtěli jsme tentokrát hráče vytěžovat jen poločasově. Rozhodli jsme se takto a zbytek kádru trénoval doma. Ani dnes jsme moc nestřídali, spíš až pak nuceně kvůli zranění. V této fázi přípravy to hráči odmakali. Vítězství samozřejmě potěší, jen doufám, že se nikdo vážněji nezranil. Doufám, že zvládneme i závěr přípravy. Uvidíme teď jak to všechno dopadne s odjezdem na soustředění,“ říká před blížícím se odjezdem výpravy do Španělska jablonecký kouč.