Jablonec Evropská konferenční liga UEFA, 3. kolo

2
2

Randers FC

Jablonec přišel o domácí vítězství nad Randers FC v samém závěru z nařízené penalty. Třetí souboj ve skupině Evropské konferenční ligy UEFA nakonec skončil remízou 2:2.

Velkou otázkou před prvním vzájemným zápasem s dánským Randers byl brankářský post, ten nakonec obsadil zkušenější gólman Hanuš, který se stačil dát do pořádku po krkolomném pádu v ligovém utkání s Hradcem Králové. Trenér Rada však překvapil sestavou, do které zařadil dva útočníky, chyběl záložník Houska a tak se do základní jedenáctky vešli Doležal i Čvančara.

Před utkáním věnovali hráči obou mužstev minutovým potleskem vzpomínku na nedávno zesnulou klubovou legendu Jaroslava Dočkala.

Jablonec vyrukoval na svého soupeře s chutí a aktivitou. Hned v druhé minutě se šikovně prodral ve vápně k odraženému balonu Čvančara, ale z otočky brankáře Carlgrena nepřekonal. V dalším útoku pálil prudce a z většího úhlu do prostoru šibenice Pleštil, ale dánský gólman byl připraven stejně jako o pár desítek sekund proti dalekonosnému pokusu jednoho z jablonecký hráčů. Hrálo se nahoru dolů a to z obou stran, hosté poprvé prověřili Hanuše po zakončení Odeyho. Ve 13. minutě Pleštil ve vápně směroval míč proti noze Doležala, ten ale neměl přesně srovnaná mířidla. Do dobré příležitosti dostal míč od Holíka i Čvančara, jenže zradil ho první dotek. Čvančara byl znovu v permanenci po centrovaném balonu, ale hlavou zamířil vedle branky. Po půlhodině hry si vypracovali velkou šanci Dánové, Tibbling připravil míč na střed vápna Odeymu a ten skovanou střelou za hráči rozezvonil tyč za Hanušem! Vzápětí hlavičkoval po rohovém kopu na naši branku útočník Brock-Madsen, Hanuš míč ale stačil na brankové čáře zachytit. První skoroval ale Jablonec, ve 35. minutě po levé straně utekl Považanec a jeho přihrávku do vápna šikovně patičkou ztečoval do branky útočník Čvančara – 1:0!

Jenže Jablonci vydrželo vedení opět jen krátce, tentokrát necelé dvě minuty, to se v našem vápně po odkopu Zeleného odrazil rotující míč směrem k naší brance, Kubista ho chtěl hlavičkovat k Hanušovi, jenže jabloneckého nedorozumění využil číhající Odley, který padající míč bystře poslal do branky – 1:1!

V druhém poločase už pažit na Střelnici zkrápěl déšť. Ošemetná situace vznikla o chvíli později i před brankou Randers, ale Doležal míč ve skrumáži těsně před brankářem nestihl tečovat balon do sítě. Vzápětí na opačné straně hřiště Odey prověřil postřeh Hanuše. Těsně před odchodem do kabin bylo srovnáno i na tyče, prudký centr Pleštila do dánského vápna si srazil hlavou kapitán Randers Marxen na vlastní tyč!

Hned po změně stran zvonila branková konstrukce znovu, Čvančara si míč připravil na střed vápna a utaženou střelou lízl levou tyč dánské branky! V 53. minutě jablonecká Střelnice znovu propukla v jásot, po rohovém kopu Kroba hlavičkoval Čvančara, míč sice brankář Carlgren z branky vytáhl, ale hlavní rozhodčí už signalizoval míč celým objemem za čárou – 2:1!

V 65. minutě se přes Holíka probil Kehinde, jeho pobídku naštěstí před brankou poslal Odey mimo Hanušovy tyče. Na opačné straně prodloužil míč za obranu Doležal na Nešpor, po jeho souboji s obráncem se jablonečtí dožadovali penalty marně.

Na Střelnici bylo ale dál živo, k parádní střele z dobrých dvaceti metrů napřáhl Krob a nádhernou polovysokou střelou znovu orazítkoval dánskou tyč! Další šanci si naši hráči vypracovali po zpětné přihrávce Nešpora, to dostal ideální balon proti noze Považanec, jeho jedovatou ránu ale u tyče stačil vyrazit gólman Carlgren! Dánové měli šanci, když se před střídajícím Ankersenem otevřel volný prostor, ale pálil zbrkle vysoko nad.

V 90. minutě po trestném kopu zahrál rukou v pokutovém území Kubista a rozhodčí nařídil pokutový kop pro Dány, který Odey s přehledem proměnil a vyrovnal na 2:2! Podobná situace se o chvíli později zrodila i na druhé straně, tentokrát však píšťalka ázerbajdžánského rozhodčího zůstala němá. Oba týmy si tak nakonec body v nervózním závěru díky verdiktům rozhodčího rozdělily po remíze 2:2.