FORTUNA:LIGA, 26. kolo

0
0

FC Viktoria Plzeň

V sobotní podvečer se na Střelnici čekalo v souboji domácího Jablonce a vedoucí Viktorie Plzeň na branku marně. Oba týmy se rozešly remízou 0:0.

Před reprezentační pauzou se kouči Radovi stihli dát do pořádku alespoň někteří hráči z řady zraněných, sestava proti vedoucímu celku ligy tedy dostala změn. Do základní jedenáctky se vrátil Surzyn, Kratochvíl a po odpykání karetního trestu i Zelený.

Před samotným zápasem vzdaly oba kluby hold zemřelému fotbalovému nadšenci Miroslavu Pačesovi a poděkovaly také záchranným složkám za obětavou práci v době pandemie.

První vzrušení přinesla desátá minuta a Surzynův nebezpečný rohový kop, po kterém stačil vytěsnit Zeleného hlavičku u tyče brankář Staněk, plzeňský gólman si poradil také s dorážkou Hübschmana z ostrého úhlu. Viktoria se do zakončení dostala o sedm minut později, před vápnem napřáhl Bucha, ale trefil naštěstí jen bránícího Hübschmana. Pak se v samostatném úniku na hostující branku zjevil útočník Silný, ale vzrušení domácích fandů bylo zbytečné, protože mu byl po akci stejně máván ofsajd. Další střele zelenobílých na branku zabránil po ráně Housky Kalvach.

Zdravotní obtíže se Jablonci nevyhnuly ani tentokrát, jen 35 minut vydržel na hřišti stoper Martinec, který s bolestivou grimasou přepustil své místo Štěpánkovi. V nastavení vyrovnané první půle přiťukl na hranici velkého vápna Beauguel Buchovi, ale tentokrát se zase vyznamenal brankář Hanuš, který stačil míč vyrazit na roh.

Po změně stran první zasahoval jablonecký brankář Hanuš, se skákavou střelou Sýkory ale neměl větší problémy. Zřejmě i díky terénu byl balon více ve vzduchu, než aby hráči předváděli líbivé kombinace po zemi. Hosté se přesto tlačili více do zakončení, půl hodiny před koncem stačil vytěsnit na spojnici ránu střídajícího Chorého Hanuš! Další šance hostů přišla po našem rohovém kopu a rychlém brejku Plzně, odražený míč napálil bombou nad břevno Beauguel. Po delší době se připomněli i domácí, solidně si v šestnáctce soupeře počínal Černák, jeho zakončení ale prosvištělo metr kolem hostující šibenice. Sedm minut před koncem předvedl skvělý zákrok Hanuš proti zakončení Santose a výrazně podržel jablonecké barvy!

Viktoria se na Střelnici tlačila za vítězstvím, ale domácí statečně odolávali i v tříminutovém nastavení. Oba týmy se tak na severu Čech rozešly bezbrankovou remízou.