Benjamin Čolić
5’
Michal Škoda
43’

Po nedělním měření sil skončily po výhře Dynama 2:0 oběma týmům jarní série. Českobudějovičtí fotbalisté poprvé v novém roce vyhráli, naopak Radův tým poprvé poznal hořkost porážky.

S velkými problémy se stavem kádru se před zápasem v Českých Budějovicích potýkal kouč Rada, chybělo mu jedenáct hráčů z kádru! Ke spoustě zraněných tentokrát přibyl Kratochvíl s Malínským a hrát navíc nemohl i vykartovaný obránce Zelený. A tak trenér látal sestavu, jak se dalo. Sebou na jih Čech dovezl i několik hráčů z rezervního B-týmu, premiéru na lavičce zažil třeba útočník Svrček.

Jako první zahřál šajtlí Považanec domácího brankáře Vorla. Jenže gólově udeřilo v páté minutě na opačné straně, Ćolić si na naší levé straně narazil šikovně s Mihálíkem a z ostrého úhlu prostřelil Hanuše a poslal černobílé do vedení 1:0.

Jablonec zahrozil po rohovém kopu prodlouženém Hübschmanem, ale na zadní tyči Silný hlavou nestačil uklidit míč mezi tři tyče. Domácí měli zajímavou příležitost když napřáhl před naším vápnem Škoda, míč naštěstí proletěl pár decimetrů nad břevnem. V 18. minutě Houska našel skvělým centrem Černáka, ten vyplaval na vzdálenější tyči volný, ale míč nedokázal usměrnit do branky. Prakticky z protiútoku střílel exjablonecký odchovanec Míhálik, Hanuš stačil jeho zakončení jen vyrazit před sebe, ale dobíhající Škoda nepochopitelně minul odkrytou jabloneckou branku! Silný byl na hrotu útoku osamocen, a tak vyzkoušel nákop před branku, kde si málem srazil míč Havel do vlastní branky.

Už tak zjevné problémy se sestavou ještě nabobtnaly, když ze hřiště odkulhal zraněný Štěpánek a na jeho místo musel z B-týmu povolaný Vošahlík, který v sobotu odehrál celý zápas v ČFL a nyní ve 33 letech se opět neplánovaně vrátil na prvoligový trávník.

Ve 38. minutě vypálil před hranicí šestnáctky Silný a jeho rána nadělala domácímu brankáři značné problémy! Náš gólman Hanuš měl zase velké starosti při vysokém míči od Škody, protože ho přesně v dráze letu oslnilo nepříjemné slunce. Dvě minuty před přestávkou zahrál Skovajsa od autové čáry v tísni vysoký míč, který doletěl do odkryté levé strany obrany, kde zůstal zcela nepochopitelně volný Van Buren, domácí hráč poté předložil míč na střed hřiště Škodovi, který zvýšil střelou do prázdné branky na 2:0.

Po obrátce hlavičkoval po rohovém kopu stoper Martinec, ale domácímu brankáři Vorlovi větší starosti nenadělal. Aby snad jabloneckých problémů nebylo málo, odkulhal deset minut po poločase ze hřiště i zraněný brankář Hanuš, kterého narychlo nahradil Hrubý.

Dynamo si udržovalo dvoubrankový náskok a hosté z Jablonce příliš nebezpeční nebyli. Až v 73. minutě si pěkně sklepl balon na hranici vápna Černák a pohotovou střelou těsně mimo vyplašil domácí příznivce. K prvnímu ligovému startu v kariéře poté vyběhl střídající Kinčl.

Deset minut před koncem se náš tým radoval z branky předčasně, skórujícímu Hübschmanovi byl máván ofsajd. Třetí branku domácích měl na kopačce Mihálík, ale dobrý obranný zákrok předvedl střídající Kinčl. K pěkné střele se odhodla jablonecký Vošahlík, ale míč skončil těsně vedle šibenice. Brankáře Vorla pěkně protáhl i Považanec. Tečku za utkáním udělal Van Buren, kterému předložil míč Hais do tutovky, jenže českobudějovický záložník překopl odkrytou branku!

Jablonec poprvé v jarní sezoně vyšel bodově naprázdno, kromě ztracených bodů ho ale mrzí další zdravotní problémy hráčů.