Michael Rabušic
54’
77’
Michal Černák

Také druhý venkovní zápas jara měl podobný průběh. Jablonečtí podobně jako v Karviné prohrávali z penalty nařízené VARem a poté vyrovnali. V 58. severočeském derby mezi Libercem a Jabloncem se zrodila remíza 1:1.

Absenci vykartovaného Kratochvíla vyřešil kouč Rada nasazením Považance do záložní formace. Na začátku 58. ligového derby uctily oba týmy minutou ticha oběti válečného konfliktu na Ukrajině.

U Nisy měl trávník k ideálu také hodně daleko, od začátku se však hrála vyrovnaná partie bez větších šancí. Až po dvaceti minutách hry se probil do vápna našeho rivala Pilař, jeho zakončení však stačil srazit na roh Plechatý. Na opačné straně hřiště musel daleko z branky gólman Hanuš, aby jen tak tak stačil zahrát míč do zámezí před sprintujícím Matouškem. Jablonec poté zahrozil slabou hlavičkou Považance, střelecké pokusy Silného a Housky byly zblokovány hráči Slovanu. Po půlhodině hry zariskoval v rozehrávce brankář Hanuš, ale Frýdkův dalekonosný pokus stačil zastavit ve vápně stoper Kubista. Po libereckém rohovém kopu napálil odražený balon před vápnem Koscelník, na Hanuše ale nevyzrál. Ve 38. minutě se pěkně v jabloneckém vápně uvolnil Frýdek, do střely mu naštěstí stihl skočit skluzující Houska. Oba týmy tak odcházely do kabin za bezbrankového stavu.

Šest minut po změně stran zahrávali domácí trestný kop, po kterém se míč od země odrazil do ruky stopera Zeleného. Rozhodčí Berka nejdříve jasně ukázal, že se o penaltu nejednalo, ale po intervenci VAR své rozhodnutí změnil. Rabušic pak z penalty poslal nekompromisně Slovan do vedení 1:0.

Sedm minut poté mohlo být srovnáno po Surzynově standardce, jenže Kubista hlavou zamířil v tutovce jen do náruče brankáře Knoblocha. Jen o chvíli později pálil z úhlu tvrdě Silný, ale brankář Knobloch stačil míč u tyče vyrazit! Trenér Rada vyslal za nepříznivého stavu na hřiště Černáka a Kadlece. Jablonec se natlačil na soupeřovu půlku a dobýval libereckou branku. Po rohovém kopu pálil prudce Zelený, ale bohužel nastřelil jen Rabušice. V 77. minutě si navedl míč před vápno Liberce Pilař, dloubákem na penaltě našel Kadlece, ten míč přiťukl ke střídajícímu Černákovi, který propálil vše, co stálo v cestě a vyrovnal na 1:1!

Pět minut před koncem pálil ze střední vzdálenosti Matoušek a hodně svou střelou protáhl u tyče brankáře Hanuše. Skvělý sprint pak předvedl autor naší vyrovnávací branky Černák, když skvělým obranným zákrokem zažehnal rodící se šanci Matouška. Více šancí už 58. ligové derby severu nenabídlo a tak si oba týmy body rozdělily po remíze 1:1.