Milan Petržela
56’
39’
Tomáš Hübschman

Jabloneckým fotbalistům není přáno. V posledním duelu roku jsme prohráli na Slovácku 1:2. Ve Starém Městě nám VAR zrušil hned dvě branky a radosti z vyrovnání.

V posledním utkání letošního roku scházela našemu trenérovi disciplinárně potrestaná trojice Čvančara, Pilař a Malínský. Sestava i proto doznala dalších změn, Kratochvíl se posunul na pravý kraj záložní formace, Vaníček se posunul vlevo a Surzyn se zálohy přesunul na post levého obránce místo Kroba.

Skore zápasu se měnilo hned z první šance sobotního souboje, v 10. minutě chybovali před šestnáctkou oba naši stopeři, skákající míč nedokázal odvrátit ani Zelený ani Martinec, míče se zmocnil nejlepší útočník domácích Jurečka a střelou ke vzdálenější tyči vsítil svůj desátý ligový gól v sezoně přivedl domácí barvy do vedení 1:0.

Jurečka se znovu v šanci objevil o deset minut později po chybě Vaníčka v rozehrávce, ale jednak pálil nad břevno a za druhé mu byl máván ofsajd. Trenér Rada i kapitán Hübschman se snažili tým povzbuzovat co to šlo, ale víc než zablokovanou střelu Považance si Jablonečtí vypracovat nedokázali. Po půlhodině hry domácí Petržela vysunul za obránce Navrátila, tomu ale šanci zmařil dobře vyběhnutý brankář Hanuš. Z dobrých dvaceti metrů poté zkoušel štěstí Navrátil, míč naštěstí skončil těsně vedle jablonecké šibenice!

Jablonec udeřil z ničeho nic pět minut před poločasem, prodloužený míč z hlavy Doležala přistál u Vaníčka, který na zadní tyči našel kapitána Hübschmana a ten si při svém 301. ligovém startu připsal pátou ligovou trefu a vyrovnal na 1:1!

Domácí v závěru poločasu vystupňovali svůj tlak, doslova bombou rozlomil jablonecké břevno Tomič. Jablonec ustál následný závar a Kalabiškův pokus z ostrého úhlu stačil Hanuš vytěsnit na roh. Tečku za prvním poločasem udělal náš útočník Doležal, který hlavičkoval po standardní situaci jen do středu Nguyenovy branky.

Po obrátce si zkoušel vymodlit penaltu na rozhodčím Berkovi domácí Jurečka, ale VAR dal hlavnímu arbitrovi zapravdu a pokračovalo se ve hře. V dalších chvílích byl v permanenci náš stoper Zelený. Nejdříve mu Houska posadil na hlavu ideální centr z standardky, prudkou hlavičku ale Nguyen vyrazil fantasticky na brankové čáře a asi ještě teď neví jak. Jenže prakticky z protiútoku chtěl stoper Zelený prodloužit míč za sebe na brankáře Hanuše, toho využil číhající Petržela a snadno prostřelil i vybíhajícího Hanuše na 2:1!

Pak začal úřadovat VAR, který na Slovácku obsluhovaly ženy Adámková a Zadinová. Nejdříve odvolal gól Považancovi po dlouhém autu Holíka. O pět minut později se Jablonečtí znovu marně radovali z vyrovnání, tentokrát VAR zneplatnil Kratochvílovu branku! Radův otřesený tým přesto dál neskládal zbraně i přes všechny neduhy. Z trestného kopu to šikovně zkoušel Surzyn, zatřepala se však jen boční síť. Jablonec věřil, že i přes nepřízeň osudu může ve Starém Městě stále srovnat skore. Jenže míč z hlavy Doležala skončil jen v náruči brankáře Nguyena. V nastaveném čase v zakončení nepropálil hradbu těl kapitán Hübschman. Slovácko zahrozilo ještě brejkem, Petrželovu ránu ale Hanuš zkrotil.

Víc šancí už poslední utkání roku nepřineslo. Jablonec si tak musí vypít kalich hořkosti až do dna.