0
1

56’
Martin Doležal

Definitivní tečku za sezonou udělali naši hráči výhrou na půdě nováčka z Pardubic. Těsnou výhru a třetí porážku v sezoně východočechům připravil náš nejlepší střelec Doležal, který ale Korunu pro krále střelců nezískal.

Skvěle hrající nováček z Pardubic mohl ještě v posledním kole letošního ročníku teoreticky pomýšlet na páté místo zaručující Evropu. Situaci ale neměl ve svých rukách, základem k této teorii bylo porazit Jablonec a prohra Plzně v Opavě, poté už by východočechům stačila jen jakákoliv ztráta Liberce s Olomoucí.

V jabloneckém kádru ještě v posledním ligovém kole mohl bojovat o korunu pro krále střelců jablonecký útočník Martin Doležal, který zaostával za čtrnáctigólovým Kuchtou ze Slavie jen o jedinou branku. Naše sestava doznala změn, karetní trest nepustil do hry Považance, chyběli také na EURO se připravující Jovović a Schanz, pro zranění nebyl k dispozici stále Holík.

V páté minutě měl úvodní branku na hlavě stoper Martinec, ten skvěle hlavičkoval na zadní tyči Krobův rohový kop, Solil ale stačil míč z brankové čáry vykopnout! Pak Pardubičtí dokázali zblokovat i akci Pilaře, který si naváděl míč do zakončení podél celého jejich velkého vápna. Po deseti minutách hry málem přišel lehce k úvodní brance Pleštil, ten po nákopu od Hübschmana vystihl nedorozumění mezi Tomlem a brankářem Letáčkem, ale pardubičtí hráči nakonec se štěstím přečkali i tuto ošemetnou situaci. Po našem trestném kopu se odražený balon odrazil přesně k dobíhajícímu Zelenému, který ale z bezprostřední blízkosti nastřelil jen Letáčka! Pád Kubisty v domácím pokutovém území pak nevyhodnotil sudí Orel jako penaltový. Na opačné straně hřiště domácí poprvé zahrozili technickým obstřelem Tischlera, který se ale mezi Hrubého tyče nevešel. O chvíli později protáhl našeho gólmana zakončením k tyči domácí Čelůstka. Hrálo se svižně z obou stran, poslední šanci do poločasu si vypracoval náš tým, to Kubista hlavou prodloužil míč k Pleštilovi, tomu ale byla z úhlu branka malá a vysoko přestřelil.

Kouč Pardubic sáhl o přestávce hned ke dvojímu střídání, na hřiště vyběhli Huf a Ewerton. Domácí byli rázem nebezpečnější. Po standardní situaci hasil nebezpečí před Jeřábkem stoper Zelený jen za cenu rohového kopu. Následný Jeřábkův pokus Hrubý stačil vyrazit a Hufova rána přesná nebyla. Vzápětí ale udeřilo na opačné straně hřiště, běžela 56. minuta když Kratochvíl skvěle načasoval přihrávku za obranu na pravé straně hřiště pro Pleštila, ten adresoval do vápna prudkou přihrávku přesně na Doležala, který měl před sebou už odkrytou branku a svým čtrnáctým gólem v sezoně poslal náš tým do vedení – 0:1!

V 60. minutě Kratochvíl po narážečce s Pleštilem vysunul Doležala, jablonecký snajpr se snažil udělat brankáři kličku, ten mu ale v poslední moment skočil mezi nohy a šanci zlikvidoval! Pak Zelený vysunul rychlonohého Pleštila, ale o vteřinku dřív byl u míče dobře vyběhnutý strážce pardubické svatyně. V 68. minutě měli i pardubičtí fotbalisté velkou šanci na srovnání, na naší pravé straně se skvěle uvolnil Everton, předložil míč na malé vápno Slámovi, ten ho ale z první poslal těsně mimo! Jablonec přišel s odpovědí, Doležal vyslal na zteč střídajícího Smejkala, ten mu míč vrátil jenže bohužel jen na paty a k zakončení nedošlo. Pět minut před koncem dostal dlouhý balon po autovém vhazování do vápna Haitl, na penaltě našel Doležala, ten ale v pádu přestřelil. Jablonec se tlačil do zakončení chtěl definitivně rozhodnout zápas nejlépe další brankou Doležala bojujícího o krále střelců. Domácí ale mohli minutu před koncem srovnat skore po centru a hlavičce Tomla, který těsně minut odkrytou branku Hrubého!

Jablonec už těsné vedení nad Pardubicemi udržel a byl teprve třetím týmem, který na jeho "domácí "půdě naplno bodoval. Přesto domácí diváci aplaudovali nováčkovi ve stoje i přes těsnou porážku. Útočník Doležal ačkoliv dnes také skoroval, korunu pro krále střelců nezíská, více gólů nakonec nastříleli v současně hraných zápasech Kuchta a Hložek.