Z vítězství v derby U19 se radoval soupeř

V 15. kole ČL U19 se odehrálo podještědské derby, ve kterém Jablonec nedokázal udržet vedení a podlehl Liberci 1:4.

ČL, Kolo: 15, Datum: 25.8.2021

FA Jablonec - FC Slovan Liberec 1:4 (1:2)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Jodas, Malý, Chládek, Šebek – Werani, Stibor, Kubín (51. Drda (63. Jandura T.)), Jandura D. (23. Kochánek (63. Svrček)) – Plechatý, Linhart

Trenéři: Just, Mička

Branky FA Jablonec: 6. Linhart

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 26. Linhart, 80. Svrček, 86. Plechatý

Sestava soupeř: Novák – Fidra, Lupoměský, Ogboi, Wydrzynski – Müller (72. Čechovič), Hudák, Kočka, Kytka (68. Zajpt) – Lexa (81. Bartoš), Vyčítal

Branky soupeř: 10. Vyčítal, 34. Chládek vl., 62. Kočka, 87. Hudák

Potrestaní soupeř: ŽK – 30. Ogboi, 78. Wydrzynski

Hřiště/povrch: Jablonec nad Nisou - Mozartova (tráva)

Rozhodčí: Kvítek, Havel, Šnýdl

Komentář: Ve vloženém utkání 15. kola České ligy se ve středu střetl starší dorost Jablonce v derby utkání se sousedním Slovanem Liberec, kterému podlehl 1:4 (1:2). Jablonec se brzy ujal vedení, ale další góly na skóre připisovali už jen hosté.

V 6. minutě zakončil Linhart střelou zblízka akci Weraniho pravou stranou. Liberec srovnal v 10. minutě, když Vyčítal pronikl za domácí obranu a po zemi poslal míč do sítě. V 30. minutě mohl Plechatý skórovat, ale svůj dravý průnik zprava zakončil střelou jen do boční sítě. V 34. minutě centr hostí z pravé strany tečoval Chládek tak nešťastně, že míč se snesl obloučkem do pravého růžku domácí branky – 1:2. Dvě minuty před první půlí Jodasův míč skončil těsně vedle.

V 62. minutě Liberec skóroval potřetí brankou Kočky, který tak hlavou usměrnil centrovaný míč z pravé strany. Kontaktní branku měl na kopačce v 70. minutě Plechatý, který ale na malém vápně míč napálil zblízka do gólmana. Stejně dopadl v 81. minutě i Svrček, který ve stejné situaci trefil

gólmana hostí Nováka, od něhož se míč odrazil nad branku. Tři minuty před koncem hosté uzavřeli skóre zápasu čtvrtým gólem, který padl opět z hlavy, a to Hudáka po centru z levé strany před branku.

Sestavil: Pavel Bursa