Z Astany rychle na ligu, přijíždí Bohemians

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
FORTUNA:LIGA, 15. kolo ne 11. 11. 2018, 15:00

Jablonečtí fotbalisté už jsou zpět v republice. Po náročném letu mají nyní 48 hodin do nedělního domácího utkání s Bohemians 1905.

Náročný třetí anglický týden zakončí naši fotbalisté v neděli proti pražským Bohemians. Radovi hoši po návratu z daleké Astany mají jen minimum času na regeneraci. V neděli odehrají už sedmý zápas během tří týdnů. „Hrajeme v neděli, protože v pondělí se hrát nedá kvůli reprezentaci. Takové jsou pravidla v Česku a my je respektujeme. Jedeme dál, musíme se připravit na neděli. Teď to musíme odhákovat, čeká nás Bohemika,“ říká před dalším utkáním náš kouč Petr Rada.

Bohemians po loňském sedmém místě neplánovali příliš obrod svého kádru, přesto se u Botiče poměrně měnili fotbalisté, devět hráčů odešlo a osm přišlo. Největší ztrátou byl odchod útočníka Tetteha do Sparty, který ale do klubové pokladnice přinesl zajímavý finanční obnos. Skončili ale i Kocič, Luts, Buchta či Hůlka. Sparta poslala do Vršovic jako náhradu za Tetteha na hostování Juliše, ale i další fotbalisty, Vondru, Filipa Haška, Reitera a Nečase. Většina hráčů se trenérovi hlásila hned na startu přípravy, to se v Bohemians dříve nestávalo. Pouhý den před startem nového ročníku Bohemians představili útočníka z Bahrajnu Jusúfa Hilála, který se v probíhající sezoně trefil už pětkrát a je nejlepším střelcem Pražanů.

V novém ligovém formátu Klokani pokukují očima kouče Haška po umístění v prostřední skupině. „To by znamenalo, že bychom minimálně svou sedmou pozici z loňského roku obhájili. Mohli bychom se z ní ale i dostat do boje o Evropskou ligu,“ plánoval na předsezonní tiskové konferenci nahlas kouč Bohemians.

Po čtrnácti odehraných podzimních kolech se Bohemians drží v plánované prostřední skupině, aktuálně okupují devátou příčku. Trenéra Haška ale během celého podzimu provází problémy se zraněními a složením kádru. Spolu s tím jsou spojené i nevyrovnané výkony jeho týmu, který je schopný otočit zápas v Olomouci a hrát vyrovnaně s Plzní, aby poté prohrál v 2:4 v Příbrami nebo 0:3 v Mladé Boleslavi. „Celý podzim máme obrovský problém s marodkou, ani jednou jsme nemohli postavit stejnou a nejsilnější sestavu. Potřebujeme prostě čas na uzdravení a natrénování, aby hráči získali rytmus. Částečně nám snad pomůže až nejbližší reprezentační přestávka. Po ní máme čtyři nesmírně důležité duely, po nichž budeme vědět, v jaké skupině se budeme pohybovat,“ vzhlíží už k blížící se repre pauze kouč Klokanů Martin Hašek.

Utkání začíná v neděli 11. listopadu od 15 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Příhoda – Paták, Šimáček

Delegát: Vysloužil, Kolbaba