Vstupujeme do MOL Cupu, v úterý přijede Brno

FK Jablonec FC Zbrojovka Brno
MOL Cup, 3. kolo út 1. 10. 2019, 16:30

Jablonec v úterý vstoupí do nového ročníku MOL Cupu. Ve 3. kole domácí pohárové soutěže přivítáme na Střelnici od 16:30 hodin druholigovou Zbrojovku Brno.

Ligové týmy, které reprezentovaly nebo reprezentují český fotbal v Evropě se MOL Cupu účastní až od třetího kola, Sparta, Slavie i Plzeň už mají své zápasy odehrané, v úterý se do tuzemských pohárových bojů zapojí Jablonec a Mladá Boleslav.

Jablonec čeká na domácím stadionu jeden z papírových favoritů druholigové soutěže. Brno v loni nezvládlo barážové dvojutkání o první ligu s Příbramí a tak je letos před Jihomoravany kladen stejný cíl, vykopat si prvoligovou příslušnost. Jenže po deseti odehraných kolech Fortuna národní ligy je Zbrojovka až na páté pozici, když na vedoucí Pardubice ztrácí už deset bodů a na barážové příčky body čtyři. Brno trápí zbytečné ztráty po remízách ale i porážky u svých největších konkurentů v boji o postup, prohráli totiž na Dukle i v Jihlavě. Právě po poslední porážce v Jihlavě se začalo spekulovat o nejisté pozici kouče Pavla Šustra, který ale dál pokračoval ve své práci a v sobotu dovedl Brno k důležité domácí výhře 2:1 nad Hradcem Králové. „Musíme dál makat jako tým, to jsme teď předvedli s Hradcem, ale v předchozích zápasech tomu tak nebylo,“ má jasno brněnský obránce Petr Pavlík. Kádr trenéra Šustra je před úterním zápasem kompletní, chybí pouze zraněný Kotula. Od září v klubu opět působí záložník a odchovanec Ondřej Vaněk, který oblékal i jablonecký dres a po angažmá v Plzni, Kayserisporu a Ufě se vrátil zpět domů. V posledních dvou mistrovských zápasech pomohl týmu dvěma gólovými trefami.

Jablonec se v sobotu radoval po dlouhé době z výhry na hřišti soupeře. V ligovém zápase ve Zlíně vystřelil důležité tři body ofenzivně laděný Matoušek. Jablonec se vítězstvím nadále drží na třetí příčce hned za Slavií a Plzní. Pro náš tým je domácí pohárová soutěž další prioritou, protože i zde je vidina postupu do evropských soutěží. I proto nehodlá kouč Rada v sestavě příliš experimentovat. „Pohár MOL Cup je druhá nejvýznamnější soutěž v republice a chceme postoupit do dalšího kola. Čeká nás ale těžký soupeř, Brno je tradiční prvoligový klub, i když teď hraje druhou ligu. V minulé sezóně hráli o postup do ligy, ale nevyšlo jim to. Musíme teď přepnout z ligy na pohár a bojovat o postup. My nechceme nic podcenit nebo někoho šetřit, hráči jsou dobře trénovaní," říká před úterním duelem trenér Petr Rada.

Oba týmy na sebe naposledy narazily v sezoně 2017/2018, než Brno opustilo prvoligovou soutěž. Jablonec tehdy zvládl oba duely, na Střelnici vyhrál 1:0 a v jarní odvetě na Srbské 3:0. Kdo se bude radovat z pohárového postupu v úterý navečer?

Tak jako tradičně mají na úterní pohárový zápas permanentkáři vstup zdarma.

Utkání začíná v úterý 1. října od 16:30 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Královec Pavel - Nádvorník Ivo, Hurych Jan.

Delegát: Kabyl Jiří.