září

V rámci pondělí dohrávky míříme do Boleslavi

Odhodit smutek ze čtvrtečního pohárového vyřazení a připravit se na ligovou bitvu v Mladé Boleslavi. To je úkol před pondělní dohrávkou FORTUNA:LIGY, v které míříme do nedalekého města automobilů.

FORTUNA:LIGA | 4.kolo

:

Branky MBA: 30. Ondřej Zahustel, 86. Dominik Mašek

Branky JAB:

Mladá Boleslav se na začátku nové sezony nenachází zrovna v komfortní situaci, stále čeká na první ligové body, o které bude usilovat v pondělní dohrávce právě proti našemu Jablonci.

Mladoboleslavští fotbalisté zažívají nepovedený vstup do nového ligové ročníku. Jako jediný z osmnácti účastníků soutěže ještě nezískali ani bod, navíc hned devětkrát inkasovali. Po úvodní porážce na Bohemians 0:4, doma nestačili ani na Zlín 1:3 a prohráli také na půdě úřadujícího vícemistra v Plzni 1:2. „Vstup samozřejmě nemáme dobrý, jsme poslední a máme nula bodů, situace to není příjemná. Každá prohra bolí, ale jestli se budeme prezentovat podobnými výkony jako naposledy v Plzni, půjdeme nahoru v tabulce,“ věří v lepší zítřky kouč Středočechů Jozef Weber.

Přitom desátý tým loňské FORTUNA:LIGY se v létě snažil obměnit a zkvalitnit svůj kádr. Odešli Pudil, Mešanovič, Wágner či Ladra. Do Boleslavi zavítala jména jako Drchal, Zahustel, Kulhánek, Mazáň, Michal Škoda či exjablonecký Ikauniexks. Jenže situace není růžová ani v městě automobilů. „Na podzim loňského roku jsme plánovali rozvoj klubu a útok na nejvyšší příčky, jenže s příchodem COVIDu a po jednáních s generálním partnerem klubu jsme v jiné situaci. Ekonomika je na prvním místě a momentálně nemáme finanční prostředky na to, abychom nakupovali hráče za osm nebo deset milionů korun,“ prozrazuje sportovní ředitel klubu Jinoch a dodává. „Mám jasnou představu o tom, kam by klub měl směřovat. Chtěl bych tu vytvořit takové prostředí, aby sem mladí hráči rádi chodili i na přestup a až pak odcházeli do velkých klubů. Musíme ale zkvalitnit i práci s talenty, které tu máme.“

Týmy Mladé Boleslavi i Jablonce v týdnu odehrály pohárové zápasy. Fotbalisté Boleslavi se účastnili 2. kola tuzemské pohárové soutěže MOL Cup, kdy jim nejtěsnější výhru 1:0 na půdě třetiligového Sokolu Hostouň vystřelil útočník Drchal. Jablonec měl o poznání složitější program, jenže s neúspěšným koncem. V rámci druhého předkola Evropské ligy sehrál náš tým bláznivou přestřelku na půdě slovenské Dunajské Stredy, kde ještě pět minut před koncem sahal po postupu, jenže domácí pak z tlaku srovnali a v nastavení rozhodli o svém postupu. Jablonecký kouč Petr Rada teď musí hráčům vyhnat z hlavy chmury a připravit je na pondělní ligovou bitvu v Mladé Boleslavi. „Mám z toho trochu strach. Ve čtvrtek jsme hráli 120 minut, vypadli jsme a dostali jsme pět branek. Musíme být teď hodně na špičkách, aby se nám to neprojevilo v ligových zápasech. Hrajeme v pondělí a musíme se dostat zpátky do hry,“ velí kouč našich barev.

Oba týmy čeká v pondělní televizní dohrávce 33. ligový zápas. Ve vzájemných soubojích má mírně navrch náš protivník, který zvítězil ve dvanácti případech, jedenáctkrát se body dělily a devětkrát bral výhru náš Jablonec. V loňské sezoně jsme ale Weberovu partu dokázali v obou zápasech vždy o branku porazit, doma 2:1 a venku 3:2. Budeme úspěšní na mladoboleslavském stadionu i v pondělí?

VSTUPENKY DO SEKTORU HOSTŮ

Do sektoru hostů pro fanoušky Jablonce bude na místě v den zápasu v prodeji 60 vstupenek podle uvolněné kapacity. Vstup na utkání bude povolen pouze těm, kteří budou mít zakrytý nos a ústa rouškou nebo obdobným ochranným prostředkem dýchacích cest! Vyplývá to z nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR pro Středočeský kraj. Dbejte na dodržování tohoto nařízení, nebo nebudete vpuštěni na utkání.

Utkání začíná v pondělí 21. září od 18 hodin v Lokotrans aréně v Mladé Boleslavi

Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Poživil

Delegát: Lhoták, Hartman