Pozvánka
19
září
2020

V rámci pondělí dohrávky míříme do Boleslavi


Odhodit smutek ze čtvrtečního pohárového vyřazení a připravit se na ligovou bitvu v Mladé Boleslavi. To je úkol před pondělní dohrávkou FORTUNA:LIGY, v které míříme do nedalekého města automobilů.

FORTUNA:LIGA | 4.kolo


2
:
0
1:0

Branky MBA: 30. Ondřej Zahustel, 86. Dominik Mašek

Branky JAB:


Mladá Boleslav se na začátku nové sezony nenachází zrovna v komfortní situaci, stále čeká na první ligové body, o které bude usilovat v pondělní dohrávce právě proti našemu Jablonci.

Mladoboleslavští fotbalisté zažívají nepovedený vstup do nového ligové ročníku. Jako jediný z osmnácti účastníků soutěže ještě nezískali ani bod, navíc hned devětkrát inkasovali. Po úvodní porážce na Bohemians 0:4, doma nestačili ani na Zlín 1:3 a prohráli také na půdě úřadujícího vícemistra v Plzni 1:2. „Vstup samozřejmě nemáme dobrý, jsme poslední a máme nula bodů, situace to není příjemná. Každá prohra bolí, ale jestli se budeme prezentovat podobnými výkony jako naposledy v Plzni, půjdeme nahoru v tabulce,“ věří v lepší zítřky kouč Středočechů Jozef Weber.

Přitom desátý tým loňské FORTUNA:LIGY se v létě snažil obměnit a zkvalitnit svůj kádr. Odešli Pudil, Mešanovič, Wágner či Ladra. Do Boleslavi zavítala jména jako Drchal, Zahustel, Kulhánek, Mazáň, Michal Škoda či exjablonecký Ikauniexks. Jenže situace není růžová ani v městě automobilů. „Na podzim loňského roku jsme plánovali rozvoj klubu a útok na nejvyšší příčky, jenže s příchodem COVIDu a po jednáních s generálním partnerem klubu jsme v jiné situaci. Ekonomika je na prvním místě a momentálně nemáme finanční prostředky na to, abychom nakupovali hráče za osm nebo deset milionů korun,“ prozrazuje sportovní ředitel klubu Jinoch a dodává. „Mám jasnou představu o tom, kam by klub měl směřovat. Chtěl bych tu vytvořit takové prostředí, aby sem mladí hráči rádi chodili i na přestup a až pak odcházeli do velkých klubů. Musíme ale zkvalitnit i práci s talenty, které tu máme.“

Týmy Mladé Boleslavi i Jablonce v týdnu odehrály pohárové zápasy. Fotbalisté Boleslavi se účastnili 2. kola tuzemské pohárové soutěže MOL Cup, kdy jim nejtěsnější výhru 1:0 na půdě třetiligového Sokolu Hostouň vystřelil útočník Drchal. Jablonec měl o poznání složitější program, jenže s neúspěšným koncem. V rámci druhého předkola Evropské ligy sehrál náš tým bláznivou přestřelku na půdě slovenské Dunajské Stredy, kde ještě pět minut před koncem sahal po postupu, jenže domácí pak z tlaku srovnali a v nastavení rozhodli o svém postupu. Jablonecký kouč Petr Rada teď musí hráčům vyhnat z hlavy chmury a připravit je na pondělní ligovou bitvu v Mladé Boleslavi. „Mám z toho trochu strach. Ve čtvrtek jsme hráli 120 minut, vypadli jsme a dostali jsme pět branek. Musíme být teď hodně na špičkách, aby se nám to neprojevilo v ligových zápasech. Hrajeme v pondělí a musíme se dostat zpátky do hry,“ velí kouč našich barev.

Oba týmy čeká v pondělní televizní dohrávce 33. ligový zápas. Ve vzájemných soubojích má mírně navrch náš protivník, který zvítězil ve dvanácti případech, jedenáctkrát se body dělily a devětkrát bral výhru náš Jablonec. V loňské sezoně jsme ale Weberovu partu dokázali v obou zápasech vždy o branku porazit, doma 2:1 a venku 3:2. Budeme úspěšní na mladoboleslavském stadionu i v pondělí?

VSTUPENKY DO SEKTORU HOSTŮ

Do sektoru hostů pro fanoušky Jablonce bude na místě v den zápasu v prodeji 60 vstupenek podle uvolněné kapacity. Vstup na utkání bude povolen pouze těm, kteří budou mít zakrytý nos a ústa rouškou nebo obdobným ochranným prostředkem dýchacích cest! Vyplývá to z nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR pro Středočeský kraj. Dbejte na dodržování tohoto nařízení, nebo nebudete vpuštěni na utkání. 


Utkání začíná v pondělí 21. září od 18 hodin v Lokotrans aréně v Mladé Boleslavi

Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Poživil

Delegát: Lhoták, Hartman

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.