This text will be replaced
leden

V přípravě jsme porazili Liberec vysoko 4:0!

V rámci Tipsport ligy jsme v sobotu hráli s naším rivalem Slovanem Liberec. Po dobrém výkonu slavíme výhru 4:0! Dva góly zaznamenal Jaroslav Diviš.

Přátelská utkání 2016/2017 | TsLiga

:

Branky JAB: 4. Diviš, 31. Diviš, 81. Mihálik, 84. Tecl

Branky LIB:

Náš tým šel do vedení hned z první vážnější situace zápasu. Mehanović centroval z levé strany a Diviš hlavičkou zajistil Jablonci brzké vedení. Srovnat mohl liberecký Voltr, jeho pokus ale obrana stačila zblokovat. Po půlhodině hry orazítkoval Voltr z úhlu vzdálenější tyč Hrubého branky. Prakticky z protiútoku Jablonec navýšil své vedení, běžela 30. minuta zápasu a Wágner v tísni stačil prostrčit míč na volného Diviše, který zamířil opět přesně!

Také po změně stran začali lépe jablonečtí. V 50. minutě udělal Tecl kličku i brankáři Dúbravkovi, míč ale do odkryté branky nestačili poslat postupně Mehanović, Kubista ani Jiráček. Liberec odpověděl pokusem Baroše i Vůcha, které ale kryl pozorný brankář Hrubý. Jablonec předvedl hezkou akci po centu Jiráčka a zakončení Tecla hlavou, proti byl ale Dúbravka, jenž skokem k tyči míč dokázal vyrazit. Tecl byl v permanenci také deset minut před koncem zápasu, ve skluzu na zadní tyči ale stihl rozvlnit jen boční síť liberecké branky. Osm minut před závěrečným hvizdem obral o míč Chlumeckého při rozehrávce Kubista, přihrál volnému Mihálikovi, který zvýšil už na 3:0. Za další dvě minuty navíc předvedl parádní samostatný únik Tecl, který zvýšil už na konečných 4:0.

Vysoké vítězství nad rivalem po zápase nepřeceňoval kouč Zdeněk Klucký. „Na výsledek příliš nekoukáme. Zahráli jsme si s těžkým soupeřem a v dobrém utkání. Soupeř měl také čtyři příležitosti, my jsme ale dokázali své šance proměnit. Vůbec bych ten konečný výsledek nepřeceňoval. Hrálo se za výborných podmínek a na perfektně připraveném měkkém hřišti,“ kvitoval terén jablonecký kouč.

Jak byl náš lodivod spokojen s hrou samotnou? „Příprava je od toho, abychom se připravili. Chyby, které jsme udělali si ukážeme na videu a zhodnotíme,“ uvedl dále trenér, kterého derby příliš nepřekvapilo. „Trošku opepřené to vždy s Libercem je. Ale dnes bych neřekl, že tomu tak bylo, proběhlo to v klidné atmosféře,“ dodal po druhém zápase Tipsport ligy. „Vyloženě na umístění na tomto turnaji nekoukáme. Spíš je dobře, že hrajeme s kvalitními soupeři, to je pro nás nejdůležitější,“ zakončil Klucký.