V pátek přijede na Střelnici Mladá Boleslav

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
FORTUNA:LIGA, 20. kolo pá 19. 2. 2021, 16:00

20. kolo FORTUNA:LIGY otevře páteční televizní přenos z Jablonce. Na Střelnici nás čeká zajímavý duel s Mladou Boleslaví, která pod novým koučem stále čeká na vítězství.

V města automobilů bijí na poplach. Mladoboleslavští fotbalisté jsou namočeni v přímém boji o záchranu, nepomohla jim ani podzimní výměna hlavního kouče Webera za Jarolíma. V zimě přestupovém období tak funkcionáři notně zbrojili, odešlo devět fotbalistů a více než deset nových přišlo. Mezi nimi i taková jména jako navrátilec Skalák, Zmrhal, Řezník, Takács či Malinský. Jenže tížený efekt to zatím nepřineslo. Boleslav pod novým koučem Jarolímem stále čeká na impuls v podobě vítězství, prozatím pod jeho vedením získala v osmi zápasech jen čtyři body za stejný počet remíz. Středočeši byli už v posledních dvou kolech blízko tříbodovému zisku, ale o výhry přišli v poslední desetiminutovce jak Sigmou, tak naposledy i s Plzní a i proto zůstávají přikováni s dvanácti body na šestnácté příčce. Ztráty bodů nelibě nese zkušený stratég na lavičce Mladé Boleslavi Karel Jarolím. „Minule se nám opakoval zápas s Olomoucí, zase se z toho dalo vytěžit víc. Tak dlouho čekat na výhru, to se mi ještě nestalo, už jsem z toho frustrovaný,“ přiznal někdejší reprezentační kouč.

Zajímavý zápas v pátek čeká záložníka Tomáše Ladru, ten na podzim hostoval právě v Jablonci a Boleslav si ho v zimě stáhla, aby jí pomohl vykopat záchranu. Určitou pozoruhodností je jistě i fakt, že Ladra na podzim skóroval v dresu Jablonce do branky Olomouce a Plzně a po svém návratu do Boleslavi stihl vstřelit své dvě branky znovu stejným soupeřům.

Náš Jablonec po skončení dlouhé série bez porážky nyní prohrál dvakrát v řadě na půdě soupeřů. Po porážce 0:3 na hřišti úřadujícího mistra ze Slavie přišla po odloženém duelu se Slováckem i porážka v Ostravě 1:2. Teď by měl Radův tým čekat anglický týden, v kterém bychom měli odehrát tři zápasy, po Mladé Boleslavi je na programu dohrávané utkání se Slováckem a následně výjezd na pažit Opavy. Co říká kouč Petr Rada před pátečním duelem s Jarolímovým výběrem? „Porážky nás mrzí, hlavně ta poslední v Ostravě. Měli jsme na to, abychom něco přivezli, ale bohužel to nedopadlo tak, jak jsme chtěli. Čekají nás teď dva těžké zápasy doma. Mladá Boleslav je sice v tabulce dole, ale kádr je silný. Slovácko je za námi v těsném sledu, dokonce by nás mohlo přeskočit. Takže z tohoto pohledu nás čekají dvě těžká utkání, která chceme zvládnout, obzvlášť na tomto těžkém terénu. Může to být boj, nemusí to být moc fotbalové, což je pro nás škoda, protože chceme hrát fotbal. Takže uvidíme, jak to bude vypadat. My máme také kvalitní tým a neměli bychom se bát nikoho,“ říká před pátečním duelem trenér Jablonce Petr Rada.

Jablonec má Mladé Boleslavi z podzimu co vracet, Radův tým totiž po vyřazení z předkola Evropské ligy v Dunajské Stredě u Středočechů prohrál po gólech Zahustela a Maška 0:2. I celková bilance vzájemných duelů hovoří mírně ve prospěch našeho soupeře, ten ovládl 13 zápasů, 11 skončilo remízou a 9 výher zaznamenal Jablonec. Kdo bude úspěšnější v rámci páteční předehrávky tentokrát?

Utkání začíná v pátek 19. února od 16 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Marek - Caletka, Antoníček