Útočník Davis Ikaunieks patří Jablonci!

Další letní posilou je střelec Davis Ikaunieks! Čtyřiadvacetiletý útočník a reprezentant Lotyšska přestoupil do Jablonce z Jihlavy. Nyní se jen ladí detaily hráčské smlouvy.

Davis Ikaunieks vstoupil do povědomí české fotbalové veřejnosti v roce 2016, kdy poprvé přišel do Jihlavy z lotyšského klubu FK Liepaja. A přišel do České republiky jako lotyšský mistr z roku 2015. V české lize začal výborně a hned ve své první sezóně nastoupil do všech 30 zápasů v dresu Jihlavy a vstřelil devět branek, ke kterým přidal ještě tři asistence.

V sezóně 2017/2018, stále v dresu Jihlavy, odehrál 27 zápasů a vstřelil deset branek. Počet asistencí navýšil na šest. Byť patřil k útočné špičce české ligy a stal se nejlepším ligovým cizincem, sestupu Jihlavy do druhé ligy nezabránil. Od léta 2018 tak zakotvil na severu Čech v Jablonci, kde se může těšit také na základní skupinu Evropské ligy UEFA.

Profil Davise Ikauniekse

Narozen: 7. ledna 1994

Post: útočník

Noha: levá i pravá

Výška: 185 cm

Váha: 76 kg

Zápasy/góly v lize: 57/19

Starty/góly v reprezentaci: U16 (1), U17 (20/9), U19 (15/4), U21 (9/2), A tým (16/4)

Předchozí kluby: FK Liepaja (LAT), FC Vysočina Jihlava.

Author Martin Bergman