Mládež
27
srpen
2019

U15 vstoupila do sezony těsnou porážkou


Jablonečtí žáci U15 nestačili v zajímavém zápase na soupeře z Teplic. Utkání zhodnotil trenér Honza Kozderka

Česká liga žáků U15 | 3.kolo


2
:
3
0:2

Branky JAB:

50. Kubín

74. Werani (Chlum)

Branky TEP:

13.

40.

56.


Trenér Jan Kozderka: " O víkendu nás čekalo první mistrovské utkání v ČLŽ U15. V areálu u ZŠ Mozartova jsme hostili tým FK Teplice. Úvod z naší strany byl lehce nervózní, v nové soutěži jsme se trochu rozkoukávali. V 5. minutě jsme poprvé vystrčili růžky při úniku v křídelním prostoru. Ve 13. minutě jsme zahrávali rohový kop a z brejkové situace potrestali hosté naše špatné postavení a zajištění na polovině hřiště. Ke srovnání skóre jsme byli dvakrát blízko po rohovém kopu, kdy poprvé naše hlavička skončila těsně nad břevnem a podruhé střela z malého vápna těsně minula tyč. O největší šanci v prvním poločase jsme se připravili sami, kdy po pěkné akci a možném úniku na osamoceného brankáře se náš útočník zastavil v domnění, že byl ofsajd. Ve 38. minutě jsme po naší standardní situaci opět špatně reagovali a naštěstí brejk hostí 3x1 skončil díky ofsajdovému postavení hostujícího útočníka. V poslední minutě prvního poločasu jsme bohužel inkasovali podruhé, po váhavé rozehrávce našeho stopera.

V úvodu druhé půle neproměnili hosté velkou šanci. V 50. minutě přišlo snížení Matějem Kubínem, který se prodral hostující obranou a nekompromisně poslal míč za záda brankáře. Vstřelená branka nám psychicky pomohla a nervozita se trošku přesunula na kopačky kluků z Teplic. Bohužel v 57. minutě jsme soupeři obrovsky pomohli naším špatně rozehraným autovým vhazováním na vlastní polovině, čehož hosté nekompromisně využili a šli do vedení 1:3. Tato branka nám vůbec nepomohla, protože následovala po naší dobré pasáži v útočné fázi, kde jsme soupeře byli schopni zatlačit před jejich šestnáctku, role se po obdržené brance jasně otočili a dalších 10 minut patřilo jednoznačně hostům a jejich šancím. V 75. minutě jsme zahrávali přímý kop z 20 metrů. Kluci místo střely zvolili rozehrávku a podařilo se jim hostující obranu překonat. Skóre utkání se nám již v posledních 5 minutách nepodařilo zvrátit.

Kromě nervózního úvodu a 10 minutové pasáže po brance na 1:3 jsme předvedli výkon, na kterém se dá stavět. Věřím, že nedostatky z nižší soutěže brzy minimalizujeme a s těžšími soupeři dokážeme držet krok. Určitě to bude boj, ale budeme se rvát."

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.