FC Slovan Liberec FK Jablonec
4:4
Česká liga žáků U13, 1. kolo ne 28. 10. 2018, 09:00

V zajímavém zápase kategorie U13 naši borci remizovali s Libercem.

V severočeském derby kategorie U13 jsme viděli celkem 8 branek a velmi pěkný zápas, který skončil spravedlivou remízou 4:4. Na začátku zápasu se taktovky ujali hosté, kteří drželi častěji míč na kopačkách a vytvořili si 3 brankové příležitosti, které však zneškodnil skvělými zákroky Špís. Ke konci první třetiny nás však Liberec přitlačil a ve 23. minutě šel zaslouženě do vedení.

Do druhé třetiny jsme nastoupili s jasným cílem hru s Libercem vyrovnat, být aktivní při zisku míče a dodat si na míči dostatečný klid. Hned ve 31. minutě jsme aktivním napadáním donutili Liberec k chybě a z ní pramenil vyrovnávací vlastní gól. Od této chvíle se hrál vyrovnaný zápas, plný zajímavých momentů jak Libereckých borců, tak našich žáků. Liberec se brankami ve 46. a 52. minutě dostal po pěkných akcí do vedení 3:1, ale naši kluci nesvěsili hlavy a v dalším průběhu utkání svou snahu výsledek zvrátit ještě zvýšili. Třetí třetina opět přinesla pohledný, kombinační fotbal obou mužstev. V 58. minutě se krásnou ranou do pravého horního rohu branky podařilo snížit Adamu Koňákovi a v 69. minutě se přesnou hlavičkou postaral o vyrovnání Marek Svatý. Našim borcům narostla křídla a o minutu později jsme dokonali obrat zásluhou Jakuba Palána. Vedení nám bohužel vydrželo pouze 5. minut. Po rychlé akci se o vyrovnání postaral hostující Přibyl. Ve zbylých 15. minutách se hrál dále vyrovnaný fotbal, který přinesl náznak šancí na obou stranách, ale ani jednomu mužstvu se nepodařilo strhnout vítězství na svou stranu.

Komentář trenéra Tomáše Hlubučka: "Kluci podali bojovný výkon, za který zaslouží pochvalu. Cením si, že kluci nesvěsili hlavy, když jsme prohrávali o 2 branky a naopak se vybičovali k ještě lepšímu výkonu. Získali jsme pak klid na míči, rychle otáčeli hru a byli aktivní bez míče. Stále máme na čem pracovat, ale jsem rád, že jsme se těžkému soupeři vyrovnali, tentokrát však i s bodovým ziskem. V zápase se Žižkovem jsme nebyli horší, bohužel jsme prohráli, Dukla a Motorlet Praha byli silnější na míči a vyhráli zaslouženě, proto jsem za kluky rád, že jsme neprohráli a ukázali si, že i proti těžkým soupeřům můžeme uspět, pokud budeme makat na 100%. V posledním kole zajíždíme na horkou půdu Benešova a budu strašně rád, pokud na tento výkon navážeme i příští neděli".