Starší dorost pokračuje v letní přípravě

Starší dorost FK Jablonec má za sebou další část letní přípravy, ve které odehrál pět přípravných zápasů. Teď se dorost přesune na soustředění do Roudnice nad Labem.

Středa 18. 7. 2018

Jiskra Mšeno - FK Jablonec 4:1 (1:1)

Branka Jablonce: 44. Horáček L.

Sestava: Mazánek - Scholz, Dejl, Jákl, Ráček - Horáček L., Šimůnek, Tokár, Kinčl - Urbánek, Musílek. Střídali: Vrzák, Podzimek, Coufal, Michálko, Javůrek M., Velich, Javůrek P.

"Velmi dobré utkání, za které jsme rádi. Divizní soupeř plný zkušených fotbalistů (Čížek, Nulíček apod.). Pro nás to byl zápas hlavně pro sbíráni zkušeností. Zde hráče chválím za utkání, 80 minut jsme drželi velmi dobrý výsledek, soupeř rozhodl v poslední desetiminutovce. Byli jsme velmi zodpovědní. Šla nám rozehrávka, bohužel rezervy jsme měli na útočné polovině," hodnotí duel trenér Michal Kolčava.

Neděle 22. 7. 2018, Tochovice
1.FK Příbram - FK Jablonec U19 3:0 (1:0)

Sestava: Vajner - Málek, Javůrek P., Džmura, Vostál - Čech, Javůrek M., Tokár, Štolba - Velich, Vosecký. Střídali: Jákl, Ráček, Kinčl, Urbánek, Musílek.

1.FK Příbram - FK Jablonec U18 4:2 (2:1)

Branky Jablonce: 36. Černák, 66. Coufal.

Sestava: Mazánek (36. Vajner) - Malimánek, Michálko, Hnát, Janda - Hrušovský, Černák, Podzimek, Vrzák - Coufal, Šilhavý. Střídali: Scholz, Šimůnek, Dejl, Horáček L.

"Ze dvou utkání se nám povedl jen poločas prvního utkání. Jinak jsme byli horším týmem. Chyběl nám zejména pohyb, navíc jsme se dopouštěli hodně chyb. Hodně jsme ztráceli míče a byli dost nepřesní," komentuje dvojzápas Michal Kolčava.

Úterý 24. 7. 2018, Heřmanice v Podještědí

FK Teplice - FK Jablonec U19 2:2 (0:0)

Branky Jablonce: 60. Štolba, 61. Musílek.

Sestava: Vajner - Malimánek, Dejl, Džmura, Ráček - Horáček L., Javůrek M., Jákl, Kinčl - Velich, Urbánek. Střídali: Javůrek P., Scholz, Musílek, Štolba.

FK Teplice - FK Jablonec 4:3 (0:1)

Branky Jablonce: 7. a 88., Coufal, 78. Podzimek pen.

Sestava: Ježek - Janda, Hnát, Michalko, Vostál - Čech, Šimůnek, Vosecký, Černák - Šilhavý, Coufal. Střídali: Podzimek, Vrzák, Málek, Vobejda.

"V prvním utkání jsme byli lepším týmem, hlavně živějším. V druhém poločase jsme zaslouženě otočili výsledek, ale nedokázali jsme odskočit na větší rozdíl, a tak gólem z poslední minuty došlo na dělbu bodů. V druhém zápase byly zase lepší Teplice. Divoká přestřelka, hlavně v druhém poločase. Měli jsme problémy s dlouhými míči za obranu. V posledních 20 minutách jsme finišovali, bohužel další šance neproměnili, proto výsledek 4:3," konstatoval jablonecký trenér Michal Kolčava.

Author Martin Bergman