Mládež
leden

Starší dorost U19 hrál v přípravě s Libercem

Další týden zimní přípravy staršího dorostu FK Jablonec byl zakončen přípravným utkáním na umělce U Nisy s vrstevníky Slovanu Liberec.

FC Slovan Liberec - FK Jablonec 2:1 (1:0)

Vyrovnané utkání rozhodli domácí až v samotném závěru brankou ze standardní situace - rohového kopu a střelou hlavou nekrytého soupeře na zadní tyči. V prvním poločase v 38. minutě využil Liberec chyby jabloneckého gólmana v rozehrávce a ujal se vedení. Jablonec srovnal v 73. minutě brankou z hlavy Tokára.

Za Jablonec do utkání nastoupili: Brankář Vajner a hráči Malimánek, Štěpánek, Ráček, Podzimek, Jákl, Scholz, Vacek, Landfeld, Slezák, Kratochvíla, Vostál, Knitl, Benda, Tokár a Smíšek.

Branka: 73. Tokár.

"Utkání bylo od první minuty ve velkém nasazení s množstvím osobních soubojů. V naší hře byla snaha o konstruktivní rozehrávku, což se nám dařilo, bohužel jsme ale nedokázali udržet míč v útočné fázi, čímž docházelo ke ztrátám. Soupeř si v tomto počínal lépe a hrál více na míči. Za první poločas mohl Liberec třikrát skórovat, my jsme měli jednu velkou šanci a ostatní náznaky zůstaly nevyužity díky nepřesné finální fázi. Druhý poločas byl vyrovnaný, dokázali jsme se soupeřem hrát aktivně uprostřed hřiště a Tokár krásnou brankou vyrovnal. Bohužel jsme inkasovali v poslední minutě po rohovém kopu. S nasazením a přístupem jsem spokojen, velké problémy jsme měli v útočné fázi, kde jsme dnes nepodrželi míč a hodně ztráceli," hodnotí utkání s Libercem trenér dorostu Michal Kolčava.