Spokojený Rada: Výkon měl od všech kvalitu

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
FORTUNA:LIGA, 9. kolo po 24. 9. 2018, 18:00

Spokojenost čišela po výhře 3:0 nad obhájcem titulu z jabloneckého kouče Petra Rady. Jablonečtí po devíti letech porazili na Střelnici Viktorii Plzeň.

Hostujícímu kouči Pavlu Vrbovi nebylo po zápase příliš do řeči, novinářům odsekával kratičkými odpověďmi. „Jablonec hrál dobře, naopak my jsme jim nestačili, a proto domácí vyhráli zaslouženě 3:0. Domácí byli přesnější a důraznější ve vápně. My jsme v tom vápně naopak důrazní a přesní vůbec nebyli. Jablonec byl tři dny po zápase, to je ideální den na další zápas, ale je správné, že to tak bylo. My jsme hráli ve středu, ale nemyslím si, že by to bylo nějak rozhodující. Jablonec byl pohybově lepší a vyhrál zcela zaslouženě. Je to spravedlivý výsledek,“ stručně hodnotil duel trenér Viktorie.

Domácí lodivod Petr Rada byl po skončení zápase velmi spokojen. „Hodnotí se mi to dobře. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Výkon měl od všech hráčů kvalitu. Až na ty první tři minuty, kdy soupeř hrozil centry, jsme měli zápas pod kontrolou. Nenechali jsme soupeře rozehrát, tam je totiž jejich silná stránka. Hráči to pochopili dobře, dobře se zajišťovali, hlavně Trávník s Chramostou. Jovović s Masopustem také dobře napadali. Šance jsme proměnili, především díky Michalovi Trávníkovi.“

„Nechtěli jsme se zatáhnout a hrát aktivně. Měl jsem trochu obavy, abychom nebyli zdrcení z toho nešťastného momentu v Rennes. Výkon ve Francii byl od nás kvalitní a na tom jsme chtěli stavět. Nabuzení hráčů proti Plzni bylo. I proti Boleslavi jsme zde nehráli zle, ale to byl zápas blbec, kdy jsme měli převahu a soupeř nás trestal. Dnes se nám povedlo zabrat, navíc proti Plzni, to je ještě cennější. Hráčům děkuji, doufám, že i soupeřův hráč Roman Hubník bude v pořádku a Plzni v pohárech pomůže,“ zhodnotil duel náš kouč a pak mimo zápas vzkázal. „Chtěl bych ještě zpětně poděkovat divákům v Rennes, kteří nás přijeli podpořit a vytvořili nám tam fantastickou kulisu. Doposud jsem k tomu neměl vhodnou příležitost. I díky nim jsme tam hráli dobře. Jen mě mrzí, že dnes nebylo v hledišti Střelnice víc lidí,“ zakončil Rada pondělní tiskovou konferenci po výhře s Plzní.