Soupeř byl velmi dobrý, řekl Šilhavý a chválil brankáře

FK Jablonec FC Hradec Králové
Synot liga, 23. kolo pá 10. 4. 2015, 18:00

Čtyřbrankový příděl po dobrém výkonu museli po zápase Jablonce s Hradcem Králové zkousnout Východočeši. Jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý se naopak radoval z důležitého vítězství.

Hlavní kouč Hradce Králové Róbert Barborík měl po zápase velmi smíšené pocity. „Výsledek je určitě zklamání. Chtěli jsme Jablonec potrápit výsledkově, to se nám ale nepovedlo, herně jsme ale předvedli docela dobrý fotbal. Chybí nám přesnost v zakončení, nerozhodujeme se správně ve hře a góly nevstřelíme,“ řekl k průběhu zápasu kouč Hradce. Votroci na jablonecké Střelnici nakonec museli zkousnout i přes dobrou hru čtyřbrankový příděl. „ Ten závěr úplně degradoval výkon mužstva. Musíme pracovat dál na našem zakončení. Věřím, že proti Příbrami se nám povede lépe alespoň bodově,“ utrousil zklamaný kouč Malšovického týmu.

Jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý měl o poznání lepší náladu. „Soupeř musí být asi hodně zklamaný. Hosté totiž začali velice dobře, vytvářeli si šance, nicméně oni svoje příležitosti neproměnili a já chválím našeho gólmana Vlastu Hrubého, který chytá ve vynikající formě, podržel nás,“ těšilo kouče BAUMITu.

„V závěru jsme dali na 4:0, musí to pro ně být šok. My jsme své šance proměnili a jsme rádi, že jsme nakonec zvládli roli favorita. Je ale potřeba říct, že herně se nám soupeř velmi vyrovnal,“ přiznal Šilhavý. Jablonecký kouč zároveň prozradil, že se někteří hráči v týdnu vypořádávali s nemocemi. „Nebylo to pohybově ono, ale nechci se za to schovávat. Hradec měl odražené balony. Sedm našich hráčů zápasilo s virózou, ale nechci se na to vymlouvat,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý.