Rozhovor
prosinec

Skvělé tři body s těžkým soupeřem, zářil Jugas

Spokojený byl po posledním zápase v Mladé Boleslavi stoper Jakub Jugas, který v kalendářním roce 2019 oblékal jak dres Středočechů, tak nyní našeho Jablonce.

Ještě na jaře si hrál v Mladé Boleslavi, na podzim si byl již v dresu Jablonce. Bylo před zápasem nějaké hecování?

Myslíte s hráči z Boleslavi? Ne, ne, já na takové věci nejsem. Já se snažím soustředit na utkání a vše kolem přestávám vnímat. I když bylo utkání dramatické až do konce, zvládli jsme to a tři body s tak těžkým soupeřem jsou pro nás skvělý.

Ty si vládl hlavně ve vzduchu a i celkový výkon mužstva byl výborný.

Děkuju, že jsem se vám líbil, ale u druhé branky do naší sítě nemám čisté svědomí.

Ten gól se zdál trochu laciný. Co se tam stalo?

Šel centr před bránu a já jsem počítal s tím, že tam jde gólman, zaspal jsem a byl z toho gól. Měl jsem do toho jít a snažit se to odhlavičkovat. Byla to moje chyba, beru ji na sebe. Naštěstí jsme to zvládli a vítězství je naše.

Nastoupili jste bez pěti hráčů základní sestavy, a i když se vám moc nevěřilo, utkání jste skvěle zvládli.

Máte pravdu. Ti, co nastoupili tak odvedli výborný výkon a vůbec na nich nebylo znát, že delší dobu nehráli. Bylo strašně důležité, že se nám povedl první poločas, kdy jsme dali tři góly. V průběhu druhé půle jsme měli dvě obrovské šance a je škoda, že jsme aspoň z jedné nedali čtvrtý gól, mohlo už být rozhodnuto dřív.

Domácí jakoby chvílemi nevěděli co hrát a do vaší obrany se dostávali těžko.

Spíš to bylo tím, že jsme hráli hodně aktivně vpředu. Hlavně naše křídla, jak Jovo (Jovovič) tak Pleštil na druhé straně předvedli výborné výkony a jejich akce nám hodně pomohly k výhře.

Je vidět, že vládne obrovská spokojenost.

Jak by taky ne, všichni jsme za tři body moc spokojeni. Myslím si, že jsme divákům jak na stadionu, tak u televizních obrazovek předvedli výborný výkon a celkově viděli dobrej fotbal.

Jaká bude dovolená?

Pojedeme na novomanželské líbánky.