Aktualita
8
červen
2021

Schranz přestupuje! Dva hráči míří do Jablonce


Útočník Ivan Schranz má za sebou nejlepší sezónu v kariéře a slovenský reprezentant si zahraje ve Slavii Praha o Ligu mistrů UEFA! Jablonec opačným směrem získal na stálo oporu zadních řad Jaroslava Zeleného a na roční hostování s následným přestupem přichází gólový rychlík Tomáš Malínský!

Ivan Schranz přestoupil do Jablonce po konci smlouvy v Českých Budějovicích a během ročníku 2020/2021 nastoupil do 28 ligových zápasů, ve kterých zaznamenal 13 branek. Dvěma góly se také prosadil v kvalifikaci Evropské ligy UEFA. Na svém kontě má také gól za slovenský národní tým v zápase proti České republice.

Po necelém roce se Ivan Schranz zase posouvá v kariéře dál a míří do Slavie Praha, kde se mu splní další sen a bude bojovat o Ligu mistrů UEFA.

Děkujeme za krásný rok v Jablonci, Schranziku! Hodně štěstí!

Jaroslav Zelený se stává kmenovým hráčem Jablonce!

Důležitým článkem v naší defenzivě je Jaroslav Zelený, který patřil během sezóny ke stabilním členům sestavy a zejména v jarní části ligy předváděl velmi kvalitní výkony. I díky němu se nakonec Jablonec umístil v konečné tabulce na třetí pozici. Navíc své defenzivní výkony okořenil třemi góly a vyjma dvou duelů proti Slavii, kdy nemohl nastoupit, nevynechal žádné utkání.

Jaroslav Zelený tak naváže na svá uplynulá působení v Jablonci a bude chtít opět hrát s Jabloncem o nejvyšší příčky v lize a prokousat se až do skupiny evropských pohárů. „Minulá sezóna vyšla podle mě nad očekávání a třetí místo je pro Jablonec výborný výsledek. I z osobního hlediska jsem za sezónu rád, protože se mi povedlo pravidelně nastupovat a podílet se na konečném umístění. Na příští sezónu v dresu Jablonce se samozřejmě těším, protože se bude bojovat o účast v evropských pohárech a bylo by hezké, kdyby se nám povedlo dostat se do skupiny. A i když to v předkolech bude nesmírně těžké, tak věřím, že by se nám to mohlo podařit. A pak je tu samozřejmě liga, kde bychom všichni rádi navázali na tu minulou sezónu a prali se opět o vrchní patra tabulky,“ říká staronová tvář v jabloneckém dresu Jaroslav Zelený, který podepsal smlouvu na tři roky.

Do Jablonec přichází zkušený rychlík Tomáš Malínský!

Zkušený fotbalista Tomáš Malínský, který patří k nejrychlejším hráčům v české lize, bude od nové sezóny působit v FK Jablonec! Tomáš Malínský přichází na roční hostování, které se po roce automaticky změní v trvalý přestup.

Malínského tak čeká boj o evropské poháry v novém působišti. Jak se na výzvu těší? „Všechno se bude odvíjet od mých výkonů. Samozřejmě, když výkony nebudou takové, tak z toho budou obě strany zklamané. Já pevně věřím a doufám, že se v Jablonci znovu nastartuji. Ten půlrok v Mladé Boleslavi, ač si myslím, že začátek jsem měl povedený, protože jsem přišel že Slavie, kde jsem moc nehrál, tak pak se něco stalo a moc jsem nenaskakoval. Postupně se do toho musím dostat a doufám, že na Střelnici to bude úspěšné a kvalifikujeme se do základní skupiny některého z evropských pohárů,“ říká Tomáš Malínský, který by měl v Jablonci oblékat dres s jeho oblíbeným číslem 6.

Příchod do Jablonce mu ulehčil také fakt, že v kabině má řadu bývalých spoluhráčů z Hradce Králové a také jednoho rodinného příslušníka. „Hráč, když se rozhoduje, tak se kouká i na to, jestli v kabině někoho zná. Já vesměs znám všechny kluky, protože už fotbal v lize hraju nějaký pátek, takže jsme si občas na hřišti něco řekli (usměje se). Ale dobře znám Jardu Zeleného, Vaška Pilaře nebo Kubu Martince. A jak říkáš, mám v kabině bratránka Viktora Shejbala,“ dodává Tomáš Malínský.

Ofenzivní univerzál začal s fotbalem ve své rodné Skutči na Chrudimsku. V mladších žácích pak také právě do Chrudimi zamířily i jeho fotbalové kroky. V létě 2011 přestoupil z divizního klubu po úspěšných testech do Hradce Králové, kde okusil nejvyšší českou soutěž. V první sezoně si připsal 16 startů, ale na začátku přípravy na sezonu následující si poranil vážně vaz v koleni a velkou část sezony musel vynechat. U Votroků strávil Tomáš Malínský celkově šest sezon, ve kterých stihl odehrát 136 soutěžních zápasů, ve kterých vstřelil 14 branek a na další 4 nahrál. Kromě toho zažil dva pády z nejvyšší soutěže a shodný počet návratů. Před sezonou 2017/18 přestoupil do Slovanu Liberec, za který od té doby stihl nastoupit v 69 soutěžních zápasech. Zazářil především v sezoně 19/20, ve které si v lize připsal 7 gólů a stejný počet asistencí. Dařilo se mu především proti Spartě. V obou zápasech základní části ji vstřelil po dvou gólech, v tom druhém na domácím hřišti si pak připsal dokonce i asistenci. Patřil mezi hlavní opory Slovanu a výrazně se podepsal na postupu do finále poháru a vybojování místa v předkole Evropské ligy. Následně přestoupil do Slavie Praha, v jejímž dresu si v lize připsal 4 starty. V zimě odešel na hostování do Mladé Boleslavi, kde pomohl týmu k záchraně v lize. Do sezóny 2021/2022 bude oblékat jablonecký dres pod vedením trenéra Petra Rady!

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.