Sami jsme si to chybami zremizovali

FK Jablonec SK Sigma Olomouc
FORTUNA:LIGA, 10. kolo po 23. 9. 2019, 18:00

Včerejší remízu 2:2 se Sigmou Olomouc rozebrali po zápase s novináři útočník Martin Doležal a brankář Vlastimil Hrubý.

Martin Doležal: V závěru to chtělo víc klidu a výsledek si pohlídat

Ztracené dva body doma asi hodně mrzí.

Samozřejmě to mrzí, zvláště když dostaneme gól asi v 83. minutě, necelých deset minut před koncem a navíc byl zcela zbytečnej. Místo toho, abychom si to pohlídali, tak dostaneme gól tím způsobem, že máme balon na půlce, oni nám ho vypíchnou a z toho dostaneme góla. Takhle ztratit dva body doma je škoda.

Když se to tak vezme, tak oba góly ve vaší síti byly zcela zbytečný.

Máte pravdu, byly to smolné góly, ale asi to tak někdy je. A to ještě jsem tam za stavu 2:1 šel do brejku a místo toho, abych to dával, tak ukvapeně vystřelím. Byla to moje chyba. Mohli jsme zvýšit na 3:1, ale do konce zápasu se již stav nezměnil.

Jak se ti hrálo proti bývalému spoluhráči Benešovi?

My jsme proti sobě hráli už v Olomouci. Souboje s ním jsou těžký, ale férový.

Zpočátku jste se snažili balony proti vysokým stoperům Benešovi a Jemelkovi nenakopávat, hrát to po zemi a celkem to vycházelo.

My jsme věděli, že jsou ve vzduchu silní a proto jsme chtěli využít rychlosti Jova (Jovoviče) a Matyho (Matouška). Na začátku zápasu jsme Olomouc tlačili a vytvořili si šance a byla tam i nastřelená tyč, ale bohužel jsme to neproměnili a pak přišla smolná vlastní branka, která nás na chvíli přibrzdila.

Závěr byl z obou stran dost hektický. Souhlasíš?

Určitě, Místo toho, abychom balon spíš přidrželi, tak jsme ho jen odkopávali a hostující celek tak šel opět do naší obrany. Chtělo to víc klidu a líp si ten výsledek pohlídat.

Gólman Vlasta Hrubý: Dneska jsme si to svými chybami zremizovali sami

Jak si viděl zápas?

Ztracené body doma nás hodně mrzí. Myslím si, že jsme to měli rozehraný dobře. Vstřelili jsme branku a byli jsme aktivní, ale pak jsme trošku přestali hrát a dostali jsme náhodný gól, kterej hodně bolel. Dostali jsme ho po střele, která šla vedle, když ho náš hráč nechtíc tečoval. Pak jsme zase vstřelili gól, ale potom místo toho, abychom to v klidu dohráli, vstřelili třetí branku a uklidnili se, tak inkasujeme na 2:2. To nás dneska stálo dva body.

Dala se ta první střela při druhém gólu lépe pokrýt?

Tak to nebyla střela. To byl jakoby centr a Plechy (Plechatý) nebo já nevím, kdo tam byl, šel do skluzu. Já jsem byl za ním a prostě mi to vypadlo. Naneštěstí tam byl protihráč a dal branku.

Oba góly byly hodně laciný.

V podstatě jo. První ani nebyla střela a druhej gól jsme jim darovali sami.

Vraťme se k momentu, kdy jsi vykopával a trefil před tebou hráče soupeře, od kterého šel míč do brány, ale rozhodčí gól neuznal.

Za mě rozhodčí gól neuznal správně. Nevím, jestli je to takhle v pravidlech napsaný, ale já nemám v úmyslu hráče trefit. Běžím, ještě se mu vyhýbám, ale on kopíruje můj běh, zastaví se a pak ještě vyskočí. Za mě to je bránění ve hře.

Byla Olomouc tak kvalitním soupeřem, abyste s ní doma přerušili sérii vítězných zápasů?

Určitě tak kvalitním mančaftem nebyla. Dneska jsme to svými chybami zremizovali sami.