S Hradcem hrajeme v Mladé Boleslavi

FC Hradec Králové FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 2. kolo so 6. 8. 2016, 17:00

Také v druhém kole ePojisteni.cz ligy narazí naši fotbalisté na nováčka soutěže. S hradeckými Votroky se ale kvůli rekonstrukci jejich tribuny utkáme nezvykle na stadionu v Mladé Boleslavi.

Východočeši skončili v loňském ročníku druhé ligy hned na druhém místě, když za první Karvinou zaostali jen o horší skóre. Před dvěma lety hradečtí po postupu do ligy kádr obměnili více než z poloviny. Teď se ale jejich funkcionáři rozhodli jít jinou cestou, změny jsou tentokrát jen kosmetické, více se totiž spoléhá na hráče, kteří ligu znovu dokázali vykopat. Od posil si místní funkcionáři nejvíce slibují od hbitého Milana Černého ze Slavie. Defenzivní formaci vyztužil příbramský Mudra, ofenzívu zase posílili doposud gólově produktivní Žondra s Martanem. Do role sportovního manažera se posunul obránce Pavel Krmaš. „Nechtěli jsme tentokrát do kádru výrazněji zasahovat. Spoléháme především na motivaci hráčů, kteří ligu ještě moc nebo vůbec nehráli,“ vysvětluje kouč Bohuslav Pilný.

Mužstvo bez větších zkušeností si v letní přípravě připsalo čtyři vítězství, dvě remízy a tři porážky. Úspěšně zvládlo i generálku v poměru 4:0 nad Dobrovicemi a povedeně vstoupilo také do nové ligové sezony. Z Ďolíčku Votroci přivezli cennou výhru 3:0! „První poločas na Bohemce byl vyrovnaný, pomohl nám první gól a pak se to zlomilo,“ cení si plného počtu bodů z prvního kola jeden z hradeckých koučů Milan Frimmel. „Snad nás to vítězství někam posune, je to důležité pro sebevědomí hráčů. Snad kluky výhra povzbudí, dokázali si, že se můžou měřit s ligovými týmy,“ říká s odstupem času trenér Východočechů.

Na hradeckém Všesportovním stadionu mezitím pokračuje rekonstrukce východní tribuny, i proto jsou hradečtí nuceni první čtyři domácí duely ligové soutěže odehrát v mladoboleslavském azylu.

Jablonečtí zahajují nový ligový ročník s oběma nováčky. V prvním kole bohatém na branky přestříleli karvinského nováčka 5:3, když nelichotivé poločasové skore 1:3 dokázali čtyřmi góly otočit během druhé půle. „Zápas s Hradcem bude specifický v tom, že i když hraje Hradec Králové jako domácí tým, tak se zápas odehraje v Mladé Boleslavi. Takže o to je to zajímavější, bude to v neutrálním prostředí. Po výkonu, který Hradec předvedl v prvním zápase proti Bohemians, u nich není vůbec žádná nováčkovská nervozita znát. Prezentovali se nadstandardním výkonem, za který byli odměněni zaslouženým vítězstvím. Určitě nás nečeká nic jednoduchého,“ říká k sobotnímu zápasu s druhým ligovým nováčkem trenér Zdenko Frťala.

Z našeho prvního ligového utkání se podle trenéra musíme hlavně vyvarovat takovému začátku, jako proti Karviné. „V první řadě se musíme poučit z úvodu utkání proti Karviné. Tou nekoncentrovaností jsme si zápas hodně zkomplikovali. Hradec má ve svém týmu také hodně šikovných hráčů, kteří by nás za tyhle chyby, které jsme udělali proti Karviné, také potrestal. Takže musíme do zápasu vstoupit úplně jinak," upozorňuje Zdenko Frťala. „Chceme být úspěšní a musíme pro to udělat maximum,“ dodal Zdenko Frťala.

Bezpečnostní informace pro fanoušky

Sektor pro jablonecké (hostující) fanoušky bude přístupný jako obvykle z ulice Jirásková. Přímo u sektoru se nachází také pokladna, která bude otevřena od 15:30 hod., stejně jako všechny ostatní pokladny na Městském stadionu v Mladé Boleslavi.

Při vstupu do sektoru hostů bude docházet k pečlivým kontrolám. Doporučujeme tedy včasný příchod na stadion a dodržování standardních pravidel dle návštěvního řádu jako např. přísný zákaz vnášení jakékoliv pyrotechniky.

Utkání začíná v sobotu 6. srpna od 17 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi

Rozhodčí: Zelinka Miroslav - Pelikán Ondřej, Myška Michal

Delegát: Ulrich Jiří, Kruliš Ladislav