Reprezentanti z řad FK Jablonec

Po utkání na Slovácku čeká na naše hráče tradiční reprezentační přestávka. Několik hráčů již své pozvánky dostalo. Další figurují mezi náhradníky.

Vladimir Jovović

Pravidelným účastníkem reprezentačních srazů Černé Hory je záložník Vladimir Jovović. Fotbalisty Černé Hory čeká, stejně jako český národní tým, kvalifikace o postup na UEFA EURO 2020. Na Jovoviće čekají dva zápasy. Nejprve 22. března 2019 proti Bulharsku na stadionu v Sofii a následně 25. března doma proti Anglii.

Za A tým Černé Hory nastoupil Vladimir Jovović již k třiadvaceti zápasům, ale na svou premiérovou trefu ještě čeká. Připsal si tři asistence.

Eduard Sobol

Ukrajinský krajní obránce Eduard Sobol se v jarní části ligy dostal do základní sestavy FK Jablonec a svými výkony oslovil trenéry ukrajinského národního týmu. Dostal pozvánku pro kvalifikační zápasy o UEFA EURO 2020. Ukrajinu čekají dva zápasy na hřištích soupeře. Nejprve 22. března v Portugalsku a následně 25. března v Lucembursku.

Za A tým reprezentace Ukrajiny si Eduard Sobol připsal zatím deset startů. Nicméně pravidelným účastníkem reprezentačních srazů od mládežnických kategorií je od roku 2013.

Martin Doležal, Michal Trávník a Tomáš Holeš

Útočník Martin Doležal, záložník Michal Trávník a obránce Tomáš Holeš figurují mezi náhradníky pro kvalifikační duel s Anglií ve Wembley 22. března a pro přípravný zápas proti Brazílii v Praze v Edenu. Ten se bude hrát 26. března od 20:45 hodin.

Trenér Jaroslav Šilhavý ještě tým doplní o tři hráče po následujícím ligovém víkendu.

Jakub Považanec

Slovenský záložník Jakub Považanec figuruje mezi náhradníky výběru trenéra Pavla Hapala, který povede národní tým Slovenska do prvních dvou kvalifikačních zápasů o UEFA EURO 2020. Nejprve 21. března v Trnavě proti Maďarsku a následně 24. března proti Walesu Cardiffu.

Dominik Pleštil

Mezi náhradníky reprezentace do 20 let je náš záložník Dominik Pleštil. Národní tým U20 čekají dva zápasy v rámci Elite League proti Itálii a Nizozemsku.

Oliver Velich

Reprezentační výběr trenéra Luboše Kozla do 18 let má před sebou březnový turnaj ve Spojených arabských emirátech. Český tým se utká postupně s Belgií (20. 3.), Anglií (22. 3) a na závěr s Japonskem (24. 3.). Mezi náhradníky je v nominaci náš dorostenecký útočník Oliver Velich.

Author Martin Bergman