Reprezentanti z FK Jablonec v akci

Během reprezentační přestávky dostalo několik našich hráčů pozvánky do národních týmů. Do hry se však zapojil pouze Vladimir Jovović s týmem Černé Hory.

Vladimir Jovović

Pro černohorského reprezentačního záložníka byly na programu dva kvalifikační zápasy o EURO 2020. Nejprve proti Bulharsku a následně doma proti Anglii. Duel v Bulharsku skončil pro Černou Horu nešťastně výsledkem 1:1. Přitom tým Vladimira Jovoviće dlouho vedl 1:0, v 81. minutě však Jovović fauloval mimo vápno hráče soupeře a rozhodčí nepochopitelně nařídil pokutový kop. Ten domácí celek proměnil a stanovil skóre na 1:1. Jovović odehrál 12 minut.

V pondělí 25. března pak Černá Hora přivítala v domácím zápasem favorita skupiny A – Anglii. Černá Hora sice vedla po brance Vešoviće ze 17. minuty 1:0, ale Anglie pak nasázela soupeři pět branek a zvítězila 5:1. Jovović se do hry dostal v 74. minutě.

Eduard Sobol

Pozvánku do A týmu Ukrajiny dostal náš levý obránce Eduard Sobol. Národní tým Ukrajiny čekaly také dva kvalifikační duely. Hned první zápas byl těžký test na půdě Portugalska. Domácí favorit sice Ukrajinu přestřílel, ale skóre bylo po devadesáti minutách bezbrankové. Eduard Sobol zůstal v utkání na lavičce náhradníků a do zápasu nezasáhl.

V druhém duelu Eduard Sobol opět do zápasu nezasáhl, nicméně celek Ukrajiny si připsal důležité vítězství 2:1 v Lucembursku, když o výhře rozhodl vlastní gól ve třetí minutě nastaveného času.

Mezi náhradníky reprezentace ČR byli tři naši hráči Martin Doležal, Michal Trávník a Tomáše Holeš. Nakonec ani jednoho z nich trenér Jaroslav Šilhavý nepovolal pro kvalifikační duel v Anglii a přípravný zápas s Brazílií v Edenu.

Slovenskou reprezentaci čekaly dva kvalifikační duely a mezi náhradníky figuroval záložník Jakub Považanec. Jeho služby nakonec trenér Pavel Hapal nevyužil a Jakub zůstal s naším týmem v Jablonci.