červenec

Rafael Acosta přestoupil do Jablonce!

Uruguayský fotbalista Rafael Acosta přestoupil do Jablonce, kde podepsal smlouvu na 3 roky! Zkušený krajní záložník v české lize působil již v Brně a pražských Bohemians.

Sedmadvacetiletý krajní záložník, který si v kariéře zahrál také první ligu v Uruguayi a Mexiku, bude v Jablonci působit do roku 2021!

„Jsem šťastný, že jsem do Jablonce přestoupil. Je to velmi dobrý klub a jsem připravený za něj bojovat na hřišti. Jsou tu hodně kvalitní hráči a makáme naplno každý den, abychom byli na soutěž dobře připravení. Čeká nás hodně zápasů v české lize, v Evropské lize i domácím poháru,“ říká k přestupu do Jablonce Rafael Acosta. „Moc se mi líbí město, je to tu moc hezké,“ dodal uruguayský fotbalista.

V roce 2015 se poprvé podíval na české ligové trávníky. V utkání Jablonce s Bohemians 2. srpna 2015 zažil ligový debut a hned v 6. minutě se zapsal mezi střelce, když otevřel skóre zápasu. Utkání, které bylo v rámci oslav 70 let našeho klubu.

V dresu Bohemians Praha 1905 odehrál celkem 25 zápasů v první lize a vstřelil 6 branek. Sezónu 2016/2017 strávil Acosta opět v zahraničí a soutěžní ročník 2017/2018 působil v HET lize v dresu Brna. Na Moravě odehrál 14 zápasů, ve kterých zaznamenal dva góly a jednu asistenci. Nyní bude v české nejvyšší soutěži pokračovat v jabloneckém dresu.

Profil Rafaela Acosty

Narozen: 2. října 1990

Post: krajní záložník

Noha: pravá

Výška: 172 cm

Váha: 65 kg

Zápasy/góly v lize: 39/8

Předchozí kluby: Club Deportivo Maldonado (URU), Club Atlético Atenas de San Carlos (URU), Bohemians Praha 1905, Tiburones Rojos de Veracruz (MEX), FC Zbrojovka Brno.