prosinec

Radova družina v úterý na pažitu Karviné

Ještě ani neutichly dozvuky skvostného obratu proti plzeňské Viktorii a Radův tým už vyráží přes celou republiku k úternímu zápasu na hřišti Karviné, kde odehraje duel s brzkým startem, výkop totiž bude už ve 14 hodin.

FORTUNA:LIGA | 12.kolo

:

Branky KAR: 87. Roman Haša, 90. Roman Haša

Branky JAB: 25. Ivan Schranz, 84. Martin Doležal

Strhující tempo FORTUNA:LIGY pokračuje, Jablonec do vánočních svátků čekají ještě dva výjezdy na Moravu, proložené víkendovým domácím zápasem s Českými Budějovicemi. Teď se ale náš celek musí rychle zkoncentrovat na zápas v daleké Karviné.

Čtrnáctý tým loňského ročníku letos zažívá podařený podzim. Trenéru Jarábkovi se povedlo stabilizovat obranu a do kádru zabudovat nové tváře. Mezi nimi například záložníky Ostráka a Jursu, exzlínského obránce Bartošáka nebo brazilského útočníka Tavarese. Nejzvučnější posilu ale získali v podobě zkušeného útočníka Papadopulose. Karvinští museli posilovat, protože po jejich hráčích zatoužili věhlasnější kluby, Slavia si zde v létě vyhlédla záložníka Lingra a Plzeň zase zaujmul Ba Loua.

Karvinští si přáli oproti předcházejícím sezonám dobře odstartovat, a to se jim povedlo. Na úvod je totiž čekaly dvě ošemetná derby s Ostravou a Opavou, z kterých vydolovali výborné čtyři body. Karviná začala vyhrávat i venku, mimo svůj revír zaskočila například Brno a senzačně zvítězila i u vícemistra z Plzně! Suma sumárum, Karviná zažívá dobrý podzim, poslední plusový bod urvala také o posledním víkendu na jihočeské půdě v Budějovicích po remíze 1:1. „I tento bod je dobrý, zasloužený a my si ho ceníme. Ukopali jsme to a ubojovali. Jedeme v nabitém programu dál,“ velí kouč Jarábek.

Jablonec má za sebou hodně sobotní emotivní šlágr s plzeňskou Viktorií, který se zapíše do klubových kronik. Proběhl v něm totiž famózní obrat z 0:2 na 3:2. „Řekl bych, že Karviná je v laufu, uhráli čtyři body venku u těžkých soupeřů. Ať je to v Plzni výhra nebo bod v Českých Budějovicích. V Karviné má stadion dobrou kulisu, ale bohužel to bude bez diváků. V kádru mají spoustu cizinců, kteří se v české lize prosazují, plus jim hodně pomohl příchod Papdopulose a ožil v Karviné Bartošák ze Zlína, takže mají dobrý mančaft a zkušeného trenéra, který tam vytvořil dobou atmosféru. Přivedl si dobré hráče a mají to dobře poskládané. Je to teď zápasově nabité, hraje se sobota - úterý, ale nejedeme si tam jen zahrát fotbal, chceme si nějaké body odvézt,“ říká před úterním duelem trenér Jablonce Petr Rada.

V loňské sezoně se nám podařilo Karvinou v obou zápasech porazit nejtěsnější výhrou 1:0. Teď přichází na řadu teprve devátý vzájemný ligový zápas. Zajímavostí je, že ještě nikdy souboje těchto soupeřů neskončily remízou, šest zápasů vyhrál náš Jablonec a ve dvou případech se radovala Karviná.

Utkání začíná v úterý 15. prosince od 14 hodin na Městském stadionu v Karviné

Rozhodčí: Petřík - Nádvorník, Dobrovolný