Rada chválil za taktický výkon

FK Jablonec FC Zlín
1:0
FORTUNA:LIGA, 25. kolo út 26. 5. 2020, 18:00

Po restartu soutěže hřály jabloneckého kouče Petra Radu nejen dři veledůležité body vydřené v oslabení, ale především taktický výkon jeho svěřenců.

Nový zlínský kouč Bohumil Páník přiznal, že se jeho týmu dařilo více, když se hrálo ve stejném poměru sil. „Paradoxně, když jsme hráli jedenáct na jedenáct, tak naše hra měla parametry. Měli jsme tam výborné věci. Byly tam situace, které jsme mohli dohrát, jenže my jsme pokazili třeba finální přihrávku. Chceme hrát aktivně, byli jsme tam několikrát v dobrých situacích. Utkání mělo dle mého dobré parametry na obě strany. My chceme hrát aktivně, Jablonec nám to umožnil, dostávali jsme se tam konstruktivními hráči. V první půli byla naše hra dobrá. V druhé půlce šel Janetzký sám na brankáře, kdyby domácí nezatáhli za brzdu za cenu červené karty, tak mohlo být 1:1. V tom momentě by se hrálo podle mě ještě lepší utkání. Takhle jsme prohrávali a vytvořili jsme si dvě brankové situace, víc jich nebylo. Řekl bych, že jsme hráli složitě. Zbytečně jsme nakopávali balon a nedostávali se do křídelních prostorů. Nasadili jsme konstruktivní hráče, kteří nám to tam měli přinést. Bohužel, je to pro nás ztráta. Věřil jsem, že remízu odtud odvezeme, ještě když jsme tu hráli přesilovku. Já vždycky říkám, že překonat hluboký blok umí jen Barcelona a další kluby se k tomu přidávají. My jsme to nedokázali a máme se co učit. Jsme třetí od konce, každý bod by pro nás měl obrovskou cenu. Tak blízko bodu z Jablonce jsme byli asi málokdy, za mého působení tomu možná bylo nejblíže. A fotbal bez diváků? Je to takové nějaké. Chybí tomu ten náboj. Diváci nejsou a atmosféra není,“ hodnotil úterní duel staronový kouč Zlína.

Jablonec se očima Petra Rady na svého soupeře bedlivě připravoval. „Věděli jsme, že Zlín má nového trenéra a dobrou přípravu. Ze začátku vycházeli ze zajištěné obrany, trenér zvolil čtyřobráncový systém, na který jsme byli připraveni. Hosté hrozili dlouhými balony přes střední linii a tam nás nejvíce zlobili. Největší šanci měli asi Janetzkým, jeho střela šla asi půl metru nad brankou. Začátek byl vyčkávací, ale pak se nám povedlo vstřelit branku. Holík dobře zavíral stranu po prodloužení od Dočekala. Šli jsme do vedení a měli ještě šanci Pleštilem, který přešel přes čtyři hráče a míč zastavila z venku tyčka. Pět minut po pauze přišla kolmá přihrávka za obranu, Plechatý to vyřešil faulem a rozhodčímu nezbývalo než ho vyloučit. Ani jsme se nějak nerozčilovali. Sundali jsme Matouška, abychom tam dostali Jeřábka i proto, že hráči Zlína byli ve výškové převaze. Dočakala jsme tam potřebovali, odpracoval to tam, klobouk dolů před ním, trénoval s námi asi týden. Vyhrál spoustu vzdušných soubojů, podílel se na brance. Chrama (Chramostu) jsme dnes nedávali od začátku z taktických důvodů, jemu jsem to rozhodnutí vysvětlil, bylo to právě pro výškovou převahu soupeře,“ objasňoval jablonecký kouč a pokračoval.

„Hrát v deseti skoro poločas je nepříjemné. Hráčům musím poděkovat, po dlouhé pauze v deseti to odpracovali takticky velmi dobře. Za čtyřicet minut měl Zlín jednu velkou šanci, jinak jsme je do ničeho moc nepustili. Nechtěli jsme se moc zatáhnout. Měli jsme tam minimálně čtyři brejkové situace na dvoubrankový náskok, bylo to nadějné, ale bohužel. Důležité je, že jsme to uhráli, jsou to cenné body. Vítězství si ceníme. Bohužel, na Slavii máme trochu problém, nesmí nám hrát tři hráči plus vyloučený Plechatý. Dnes ale chválím, přístup a nasazení, vše bylo v pořádku. Nechci nikoho vyzdvihovat, ale podívejte se na Tomáše Hübschmana, tento hráč má největší uplatnění v naší lize, jsem strašně rád, že tu je. Všechny roušky jsem roztrhal díky jemu, musím před ním opravdu smeknout,“ vysekl kouč poklonu svému kapitánovi.

Celkově byl trenér Rada s ligovým restartem spokojen. „Jsme šťastní a spokojení s výhrou. Musíme se zkoncentrovat na Slavii. Mrzí mě, že tu dnes nemohli být lidi. Říkám na konec, puste je na fotbal, nic se nestane,“ dodal na závěr jablonecký lodivod.