Rada: Rozhodly brankové příležitosti

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
FORTUNA:LIGA, 23. kolo so 29. 2. 2020, 14:30

Se vztyčenou hlavou hodnotil zápas i výkon našeho týmu náš lodivod Petr Rada. Hráčům bude vytýkat především zahozené velké příležitosti. „Bod bychom si dnes proti Plzni zasloužili,“ komentoval duel na tiskové konferenci.

Hostující kouč Adrian Guľa měl z těsného vítězství na jablonecké Střelnici velkou radost, Plzeň totiž odskočila svému pronásledovateli po sobotním klání už na osm bodů. „Víme, že z hlediska tabulky to byl podstatný zápas. Proto je pro nás velmi důležité, že jsme tu dokázali vyhrát a to i na takovémto terénu. Hrál se atraktivní zápas. V první části jsme byli lepší a produktivnější. Šli jsme do dvougólového vedení, ale soupeř předvedl svou sílu, což dokumentoval v druhé části. Z mého pohledu jsme pak měli být efektivnější a využít otevřené obrany při brejcích. Bylo to napínavé až do poslední chvíle. Urvali jsme to týmovostí a těšíme se z našeho vítězství,“ hodnotil radostně výhru svého týmu kouč Viktorie. Ten oblékal při své hráčské kariéře i dres našeho Jablonce. „V Jablonci jsem strávil jako hráč rok a půl, dostal jsem tu šanci. Na Střelnici jsem se těšil, ač jsem tu výraznou stoupu nezanechal. Stadion tu prošel zajímavou rekonstrukcí,“ všiml si plzeňský kouč Guľa.

Domácí lodivod Petr Rada ocenil na měkkém terénu úroveň zápasu, ale s konečným výsledkem spokojen být nemohl. „Hřiště se zvažovalo, ráno bylo hodně špatné, někde se ani balon nekoulel. Všichni říkali, že to uškodí Plzni, ale já si myslím, že jsme na to doplatili spíš my. Hřiště ale bylo dobře přichystané, s podobným počasím musíme v tomto regionu počítat,“ řekl ke stavu hrací plochy kouč Jablonce a pokračoval hodnocením zápasu. „Jsem zklamaný z porážky. Bohužel, do zápasu jsme vstoupili slušně, ale velkou šanci Kubisty jsme nedali. Pak ten závar před hostující brankou, kdy dávali malou domů. Sami jsme byli potrestaní u dvou situací, udělali jsme tam chyby, které takhle velký a zkušený klub jako je Plzeň dokáže potrestat. Štve mě to, protože jsme v těch situacích před inkasováním byli vždy v dostatečném počtu. Do druhé půle jsme vstoupili velice dobře a Plzeň zatlačili. Rozhodly brankové příležitosti, my jsme měli dvě stoprocentní v druhé půli. Nejdřív Martin Doležal a pak Honza Chramosta, ten to měl vzít už v tu chvíli sám na sebe a nepřihrávat. Když tohle neproměníme, je to strašně těžké. V druhém poločase jsme byli lepší, ale Plzeň hrozila z brejků. Mrzí mě to, protože jsme hráli velice dobře a remízu bychom si zasloužili. Hráčům nemůžu moc vytknout, až na ty dvě situace při inkasovaných brankách. Prohráli jsme se vztyčenou hlavou,“ soudil po zápase kouč Severočechů.

Jablonecký lodivod se pak vyjadřoval na adresu jednotlivých hráčů. Nejdříve nejlepšího střelce Martina Doležala. „Teď šance neproměňuje, ale pro jeho pracovitost je pro mě důležitý. Ono se mu to za chvíli vrátí a branky zase bude střílet,“ věří Rada a pokračoval hodnocením Dominika Pleštila, který dnes vstřelil druhý ligový gól v kariéře. „Dominik měl v prvním poločase trochu víc respektu před Limberským, byl bázlivý. On to je rychlostní hráč, jenže dnes hrál proti nejzkušenějšímu hráči ligy. O poločase jsem mu říkal, ať se nebojí a odchodí ostych. Nakopl ho gól, kdy to tam dobře zavřel. Je po viróze, ještě není kondičně připraven na celý zápas. Ale má před sebou budoucnost,“ věří 61letý kouč. Rada dnes po zranění využil i další rychlostní typ - Jana Matouška. „Kvůli terénu a předchozímu zranění jsme ho tam dali až v průběhu zápasu. Věřím, že teď se mu už zranění budou vyhýbat,“ řekl na adresu dalšího talentovaného hráče náš trenér.

„Dnes jsme prohráli s kvalitním soupeřem, ale na bod jsme měli. Zítra si to rozebereme, čeká nás anglický týden a už se budeme soustředit na pohár v Olomouci. S takovým přístupem jako jsme měli dnes se nemáme čeho bát. Jednou jsme prohráli a jedeme dál,“ velí kouč Jablonce.