Pilař: Koušu to špatně, bylo to o jednom gólu

FC Zlín FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 14. kolo ne 7. 11. 2021, 15:00

Záložník Vašek Pilař nastoupil k zápasu ve Zlíně až se začátkem druhé půle. Byl u dvou ze tří šancí, které skončily na brankové konstrukci domácích, ale branku se mu vsítit nepodařilo.

Vašku, byl jsi u dvou velkých šancí, nastřelil si v nich ale břevno a tyč.

Taky to teď koušu špatně. Přijeli jsme sem vyhrát a potřebovali jsme k tomu proměnit nějakou z těch šancí. Myslím si, že by se ten zápas tím zlomil. Neříkám, že Zlín neměl šance, třeba kdyby nám dal gól tak mohl mít výhře taky blíž. Ale dneska to bylo o jednom gólu. Mrzí mě to, protože jsem mu byl blízko.

Ta střela na zadní tyč, neviděl jsi jí už v brance?

Ještě to šlo do té vnitřní tyče. Dostal jsem dobrej prudkej balon od Maliny (Malínského), dal jsem si dobrej první dotek, gólman byl ale blízko, asi to líp už vyřešit nešlo.

Není to už trošku frustrující v naší situaci?

(přemýšlí) Šance si vytváříme, ale neproměňujeme je. Někdy to tak prostě je. Potřebujeme na tom zapracovat. Hned v dalším zápase se musíme soustředit a být ve vápně agresivní, tak abychom už dali branku.

S tvým nástupem v druhé půli jakoby jsme se začali lépe pohybovat a byli rázem nebezpečnější.

Asi jo. V prvním poločase jsme moc nechytli začátek, Zlín tam měl ze začátku šance, z rohových kopů a jednou tam utekl Poznar. Druhý poločas už jsme byli přesnější, škoda jen, že jsme tam nějaký ten gól nedotlačili.

Nepřišlo ti, že v dnešním zápase by branka nepadla, i kdybychom hráli do půlnoci?

Myslím si, že to byl hezký fotbal s šancemi na obou stranách. Myslím si, že ten kdo by dal dnes gól, by i vyhrál. My už hlavně potřebujeme začít ty šance proměňovat.

Schází nám v některých momentech i štěstí?

Nechci se vymlouvat na štěstí. Ale někdy ty naše situace už by trochu štěstí opravdu potřebovaly.